Wpis z mikrobloga

@w_glab_przeszlosci: @obserwator_nsa czemu jest tak że wykopki zawsze wybierają to co najgorsze mimo że w Biblii jest pełno zasad życiowych dzięki którym żyłoby się lepiej gdybyście się do nich stosowali

Nie będziecie kraść, nie będziecie kłamać, nie będziecie oszukiwać jeden drugiego. 12 Nie będziecie przysięgać fałszywie na moje imię. Byłoby to zbezczeszczenie imienia Boga twego. Ja jestem Pan! 13 Nie będziesz uciskał bliźniego, nie będziesz go wyzyskiwał. Zapłata najemnika nie będzie
@niochland: tak, tylko jednak Koran jest nam religią obcą kulturowo, ale dla arabów jak najbardziej. Jedyną znaczącą różnica jest też to, że islam ma zdecydowanie więcej takich kwiatków. Co więcej są one traktowane na poważnie do dziś i są jedynymi z główniejszych postulatów tej religii. Jak to, że innowierca to mimo wszystko wróg numer jeden i trzeba być miłym by go nawrócić. A jeśli to się nie uda, no cóż (
@aegispolis: Generalnie ludzie, nie tylko chrześcijanie przetrwali dzięki tym zasadom. Nam najbliżej do cywilizacji łacińskiej i moralność setki lat bardzo się nie zmieniła. Dalej mamy ten sam pogląd na to czym jest zło, a co dobro. Szczególnie w pryncypiach, rozbieżności dotyczą niuansów. A te powiedzmy 90% obiektywnie słusznych zasad postępowania, Biblia naucza w najciekawszy sposób czyli dzięki przypowieściom z morałem. W formie najłatwiej strawnej, prostej i skutecznej by później przekazać swoim
@Chris_Karczynski

@w_glab_przeszlosci: @obserwator_nsa czemu jest tak że wykopki zawsze wybierają to co najgorsze mimo że w Biblii jest pełno zasad życiowych dzięki którym żyłoby się lepiej gdybyście się do nich stosowali


Nie chodzi o to, że w Biblii nie ma mądrych czy słusznych rzeczy. Są. Tak samo, jak w Torze, Koranie, hinduistycznych Wedach, naukach Buddy, pismach greckich filozofów. Chodzi o wypunktowanie katolickiej, a właściwie ogolnochrzescijanskiej hipokryzji w wybieraniu wygodnych fragmentów, często
@jaguarbuz: Nie wiem. Ja nikomu nie zabraniam związków homoseksualnych, ale wg. mnie nie powinno być przyzwolenia na aborcję z tego samego powodu dla którego nie ma przyzwolenia na niewolnictwo na przykład.
Żyjemy dokładnie w takim świecie jaki sami tworzymy. Jeżeli masz swój dom to zakładam, że panują w nim takie zasady jakie ty ustalisz np. jedzenie posiłków w jadalni przy stole, a nie na kanapie przed tv itd. Żyję częściowo w
Biblia to był taki podręcznik, co zrobić by przeżyć w zdrowiu i zachować zastępowalność pokoleń. W gruncie rzeczy większość zasad i mądrości płynących z przypowieści nadal jest aktualnych. Sam jako agnostyk potrafię je docenić.


@obserwator_nsa: Polecam "Baśnie braci Grimm". Bardzo dużo wskazówek, jak żyć dobrze i w szczęściu ( ...a potem żyli długo i szczęśliwie... )
@jaguarbuz: a zawieraj sobie nawet związek z kozą, ale w kościele katolickim i nie licz na poklask z tego tytułu. Związki homoseksualne są grzechem według Biblii, ale obecni chrześcijanie myślę, że w zdecydowanej większości nie mają nic przeciwko. Nauka kościoła jest skierowana tak jak wspomniałem w moim pierwszym poście, do rodziny. Bo to najwyższa wartość, a dzieci jako błogosławieństwo. To niejako gwarantuje przetrwanie ludzkości i społeczeństwa, które dzieli te same zasady.
@obserwator_nsa: Źródłem były przypowieści i miejscowe legendy. "Zbiór ten, powstały na podstawie wieloletnich badań podań, mitów i opowieści ludowych" Nie miał związku z Biblią, a raczej miały być świeckim oporem przeciwko postępującej religii.
Generalnie ludzie, nie tylko chrześcijanie przetrwali dzięki tym zasadom.

@obserwator_nsa to jakim cudem przetrwali ci, którzy się nimi nie kierowali, a także jak ludzkość żyła przed chrześcijaństwem? No i o jakie zasady ci właściwie chodzi?

Poza tym piszesz, że Koran to inna kultura, gdy chrześcijaństwo to generalnie z tego samego rejonu wyszło.

Dalej mamy ten sam pogląd na to czym jest zło, a co dobro.


ja wiem, że ty bardzo chcesz mieć
@dlugi-gr

>Biblia to był taki podręcznik, co zrobić by przeżyć w zdrowiu i zachować zastępowalność pokoleń. W gruncie rzeczy większość zasad i mądrości płynących z przypowieści nadal jest aktualnych. Sam jako agnostyk potrafię je docenić.


@obserwator_nsa: Polecam "Baśnie braci Grimm". Bardzo dużo wskazówek, jak żyć dobrze i w szczęściu ( ...a potem żyli długo i szczęśliwie... )
jaguarbuz - @dlugi-gr
>Biblia to był taki podręcznik, co zrobić by przeżyć w zdrowiu ...

źródło: temp_file.png887985122673787814

Pobierz
@obserwator_nsa

zawieraj sobie nawet związek z kozą, ale w kościele katolickim i nie licz na poklask z tego tytułu.


"Związek" seksualny z kozą jest znęcaniem się nad kozą, bo koza nie może wyrazić na to świadomej zgody. Ale dwie świadome, dorosłe osoby przez takich jak ty nie mogą zalegalizować w tym kraju związku. I nie byłoby problemu, gdyby chodziło o, jak to mówisz, poklask w kościele katolickim. Ale wy zabraniacie ślubów cywilnych
@Chris_Karczynski

Żyjemy dokładnie w takim świecie jaki sami tworzymy. Jeżeli masz swój dom to zakładam, że panują w nim takie zasady jakie ty ustalisz np. jedzenie posiłków w jadalni przy stole, a nie na kanapie przed tv itd. Żyję częściowo w Polsce i chciałbym mieć wpływ na to jak tutaj jest.


Tak, wspólnie z żoną ustalamy zasady w naszym domu i jemy przy stole. Ale nie zabraniamy sąsiadowi, ani nawet go nie