Wpis z mikrobloga

Nie wiem. Ja tam jem normalnie. Nie jestem bliblioznawcą, nie analizuję każdego wersetu itd. Staram się po prostu żyć w zgodzie z własnym sumieniem, przykazaniami, wystrzegać się grzechów głównych itd.


@Chris_Karczynski czyt. ignorantem.

Ludzie nie muszą przestrzegać wszystkich wersetów z Biblii. Wystarczy żeby przestrzegali ostatnich 6 przykazań i nie trzeba byłoby więzień i wszystkim żyłoby się lepiej. Niestety dla wielu ludzi to zbyt wiele.

Nie trzeba analizować całej Biblii, wystarczy te 6
@jaguarbuz: a co jeżeli po prostu nie dostrzegasz tego co najważniejsze? Jesteś typowym wykopkiem który z Biblii wyciąga tylko te złe fragmenty xD

Ja jestem odwrotnością bo wyciągam tylko te dobre.

@Chris_Karczynski jak ktoś kogoś zamordował, w szczególności za błahostkę jak obraza, albo praca w niedzielę, to jest mordercą i zwyrodnialcem. A ty mówisz, że ta osoba nie kradła i nie cudzołożyła, więc jest dobrą osoba, wartą do naśladowania.

Zrozumiesz w
nie jest. Prawo boskie z grubsza działa tak jak kodeks karny. Myślisz, że niego byłoby mniej przestępstw?


@Chris_Karczynski no, no, coś zaczyna świtać, ale dalej nabierasz się na Dekalog bez żadnych kar. Z grzechów wystarczy się wyspowiadać i żałować. A za złamanie boskich praw są konkretne kary. Problem w tym, że są prymitywne, niemoralne i gorsze od samych "przestępstw". Co to za Bóg, który każe zabijać własne dzieci?