Wpis z mikrobloga

Jaki kabel RJ45 do internetu (stosunek jakość/cena) będzie najlepszy? Potrzebuję 5m takiego kabla. Głównie pod gry (ethernet).


@roninq6: wybierz taki, który ma najładniejszy kolor. Serio :) reszta tu nie ma znaczenia.
@LateMacchiato: @Anakee: @BooB: śmieszki śmieszkami, ale takie kwestie jak producent? grubość kabla (niektórzy pisali, że ich kabel jest cienki jak ten od myszki i padł po miesiącu)?

Obecnie mam internet 200mb, więc widzę, że wszystko od 5e powinno być ok. Patrząc bardziej przyszłościowo to chyba najlepiej będzie wziąć 6a (w zależności od ceny).
roninq6 - @LateMacchiato: @Anakee: @BooB: śmieszki śmieszkami, ale takie kwestie jak ...

źródło: eth

Pobierz
@roninq6: tak serio mówiąc to 5e będzie śmigał bez problemu, ale z racji tego że nie jest to jakiś majątek do tego 5 metrów tylko to kup sobie ekranowany cat 6 i tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
dodatkowy ekran zawsze się przydaje


@BooB: nie, jest dokładnie odwrotnie. Jak całość nie jest ekranowana to będzie działać tak samo lub gorzej, a będzie droższe i cięższe w ułożeniu.
@BooB: @LateMacchiato: @Anakee: @mohawk: przyszłościowo/nieprzyszłościowo, po prostu z tego co widzę po Allegro to nie ma jakichś dużych różnic w cenach, tutaj 3 przykładowe, które znalazłem filtrując po popularności:

- 6a S/FTP
- 6 FTP
- 6a U/UTP

To nawet tak patrząc na sam standard to pierwszy będzie chyba najlepszym wyborem, a dopłata to ~4-6zł. Po zdjęciach chyba też wygląda najsolidniej (jest najgrubszy).
@Anakee: przecież idea ekranowania jest po to aby kabel taki zabezpieczał dodatkowo żyły przewodu od zakłóceń zewnętrznych, kolega potrzebuje 5metrów takiego kabelka żeby podłączyć się do routera, sam wyżej pokazał jakie różnice w cenach są minimalne. Też bym użył byle jakiej skrętki 5e jaką mam pod ręką, ale skoro OP chce lepszą "dla spokoju ducha" to niech użyje lepszej :)

@roninq6: bierz tę 6 FTP, będziesz Pan zadowolony :)
przecież idea ekranowania jest po to aby kabel taki zabezpieczał dodatkowo żyły przewodu od zakłóceń zewnętrznych


@BooB: tak, ale chyba nie wiesz jak to działa.
@BooB: a ten pierwszy S/FTP będzie równie dobry? bo akurat u tego gościa dobrałbym sobie coś, aby mieć smarta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Anakee: wyżej piszesz "jak całość nie jest ekranowana to będzie działać tak samo lub gorzej" to rozumiem, że lepiej wziąć S/FTP zamiast FTP, bo w tym pierwszym chyba całość jest ekranowana?

kable UTP (Unshielded Twisted Pair) – skrętka nieekranowana: najtańsza i najpopularniejsza, do
wyżej piszesz "jak całość nie jest ekranowana to będzie działać tak samo lub gorzej" to rozumiem, że lepiej wziąć S/FTP zamiast FTP, bo w tym pierwszym chyba całość jest ekranowana?


@roninq6: tak. Kiedyś się nabierałem na "ekranowany, to lepszy"
@Anakee: No w sumie S/FTP to też jest ekranowane i to nawet jeszcze bardziej, więc już sam nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) a czym to się u Ciebie objawiało, że było gorzej niż na zwykłym UTP?
@roninq6: każdy z tych kabli jest przerostem formy na treścią, każdy będzie działał bez problemu, ja polecałem ten gruby ftp bo będzie się ładnie prezentował i będziesz mógł go nazywać "gamingowym" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BooB: Nie zależy mi na tym by był gamingowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ma działać na max. dostępnej prędkości, gwarantować minimalny możliwy dla łącza ping, nie powodować sam z siebie skoków pingu i nie paść po krótkim czasie

to co brać najtańszy utp 5e jaki jest? najtańszy 5 metrowy czarny kabel na allegro prezentuje się tak
7,83 zł i nawet darmowa dostawa ( ͡º ͜ʖ