Wpis z mikrobloga

Najbardziej Januszexowe rzeczy, o których słyszeliście/przeżyliście:
-stała wypłata na stanowisku przy braku ograniczeń liczby godzin pracy (czyli bezpłatne nadgodziny w tygodniu, bezpłatne soboty, niedziele i święta);
-naciskanie o wykonanie pilnego zadania, które jest poza zakresem obowiązków danego stanowiska a potem narzekanie, że nie wykonało się pracy na sowim stanowisku (przykład spawacz, który musiał wyszlifować ostre krawędzie pól dnia na pilnym detalu „bo nie było komu” a potem dostał opiernicz, ze nie pospawał swoich detali);
-notoryczne wysyłanie na "jednodniowe" delegacje - czyli start 4:0,0 powrót 18-20, płatne jak za 8h+20zł diety a potem wymaganie, aby przyjść na 6/7 następnego dnia do pracy i pracować jakby nigdy nic;
-wysyłanie pracowników do sprzątania hali gdy jest brak zamówień produkcyjnych;
-permie zależne od „obecności” – czyli 1/2 dni na L4 ucinające nawet 20% wypłaty;
-nieudzielanie urlopów mimo pełnego składu w danym dziale argumentując to „dużym nakładem pracy”;
-przetrzymywanie pracowników po godzinach pracy (praca 6-14, ale 14:00-14:15 jest spotkanie przekazujące zmianę – bezpłatne, albo zatrzymywanie na kilka minut aby „się o coś zapytać”)

#januszebiznesu #januszex #polska #pracbaza #heheszki #gospodarka #przegryw
Pobierz wqeqwfsafasdfasd - Najbardziej Januszexowe rzeczy, o których słyszeliście/przeżyliści...
źródło: janusz-alfa-luty-ma-tylko-28-dni-takze-przyjdzie-pan-w-weekend-odrobic
  • 6
@wqeqwfsafasdfasd: Kiedy odchodziłem z poprzedniej firmy(IT), jeden ziomek był na wylocie, ale z przyczyn tego że ja odchodziłem zatrzymali go. Na moje miejsce też znaleźli jednego juniora i trzech stażystów czyli wygryw bo junior dostał 3/5 mojej stawki, a stażyści za darmo. Cztery osoby w cenie 3/5 jednej. No nie do końca, bo naczelny janusz wziął jakichś stażystów po jedno weekendowym kursie. I dwójkę wywalił już po miesiącu XD. Wiem, bo