Wpis z mikrobloga

Cześć, miałem już doświadczenia z przełajem, potem i obecnie szosa, ale pojawił się pomysł powrotu na przełaj po paru latach. Rozrósł ostatnio rynek graveli i dobrze, szkoda, że kosztem cyclocrossu. Zwracam się więc z prośbą o poradę w doborze roweru do maks 10k, choć 8k zawsze lepiej brzmi, a mi aluminium nie przeszkadza. Mam na razie 3 faworytów, aluminiowy X-Ride, dobra cena ok.8k, 2x11 grx, obawiam się się tylko tego kształtu ramy czy ten przelot, aby nie za mały, a nie mogę osobiście tego sprawdzić. Durgi Ridley X-Night już w karbonie, malowanie ładne i ramą, także 2x11 tylko przebija lekko 10k. Ostatni Canyon Inflite w najtańszej opcji, rama najbardziej mi się podoba z tej trójki, napęd 1x11 to dla mnie bardziej plus niż minus tylko pytanie do klientów #canyon, na stronie info, że mój kolor i rozmiar ma być w czerwcu, czy to znaczy, że po zamówieniu w czerwcu dostanę go w przeciągu kilku dniu czy będą tygodnie/miesiące oczekiwania, druga sprawa czy w ogóle będę mógł go kupić, boję się, że może występować tam taki popyt jak na węgiel z pgg. Ktoś w ogóle coś o tych Ridleyach więcej ma informacji, niby belgijska mark, ale mało opinii o tych modelach. Jeśli jest jakaś alternatywa dla tych rowerów będę wdzięczny za info. Byłem zainteresowany jeszcze Cube'ami, ale są dość ciężkie, Cannondale CaadX też fajny, ale nie chcę zewnętrznych linek. Ogółem najlepiej coś za ok.8k, tarcze i sztywne osie, wewnętrzne prowadzenie linek, napęd lepiej 1x11 (wydaje mi się, że będzie lżej i taniej), ale 2x11 też ujdzie i musi być dostępny w pl lub zagranicą. Jest coś takiego (poza tymi trzema), bo zaczynam wątpić? #szosa #kolarstwo #rower #przelaj #ridley

Który przełaj?

  • Canyon Inflite CF SL 6 63.2% (12)
  • RIDLEY X-Ride Disc 10.5% (2)
  • RIDLEY X-Night Disc 26.3% (5)

Oddanych głosów: 19

  • 4
@le_rat0n: w tym budzecie zmiescisz sie tez z np. Accentem cx-one na apexie. Ridley - bardzo w porządku firma.

Z tego co podałeś głową bralbym canyona lub accenta co ja podałem (napęd 1x + waga poniżej 9kg) zamiast Ridleya. Oczami bralbym ridleya x-night i przerabial na 1x.

Ogólnie przednia przerzutka w przelajach jest zbędna i tylko element ktory moze się popsuć. Dobrze dobrane 1x lepiej się sprawdzi. Wrzucisz kasetę 11-40 lub