Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak wy, ale ja czuje ogromny ból po obejrzeniu tego reportażu, nawet mimo tego że domyślałem sie tego to nie umiem porządnie opisać co czuje, prawdopodobnie przez to, że zostałem wychowany na kulcie Jana Pawła II, miałem 9 lat jak umarł wiec nawet dobrze go pamiętam za jego życia.

Domyślałem sie że Jan Paweł II wiedział ale nigdy nie byłem tego pewien, teraz już jestem.

Dziekuje TVN24 za tak bardzo dobrze zrobiony reportaż.

#2137 #janpawel2 #papiez #katolicyzm #chrzescijanstwo #tvn24
  • 20
@Kielek96: Ja też byłem z mocno religijnej rodziny. Pamiętam jak babcia się cieszyła, że na terenie naszej parafii stawiają mu pomnik. W domu były jego zdjęcia na ścianach, pamiętam jak wszyscy płakali gdy umarł. Mnie wiara później opuściła, ale uważałem że JP2 był w jakiś sposób dobry. Jestem zażenowany teraz tym człowiekiem.
Domyślałem sie że Jan Paweł II wiedział ale nigdy nie byłem tego pewien, teraz już jestem.


@Kielek96: A myślałeś o tym, żeby sprawdzić te dane kiedyś? Widzisz, ja sprawdzałem i szybko doszedłem do tego, że Wojtyła nie tylko wiedział, co i był pomysłodawcą wielu zagrywek, również też zrobił z pedofila kardynała i miał #!$%@? na ofiary, które do niego przychodziły.

Nie widziałem reportażu. Opisałem to co znam z własnych poszukiwań.
A myślałeś o tym, żeby sprawdzić te dane kiedyś?


@lycaon_pictus: Nie, nie sprawdzałem tego dokładnie, miałem tylko jakieś szczątkowe informacje i domyślalem się że cos było nie tak, ale nie zagłębiałem się dalej.
@juin: Tak samo podchodzisz do zawartości teczek na temat Lecha Wałęsy?
Kto pamięta komunizm i zna metody SB ten wie, że zawartość teczek była bardzo skrupulatnie weryfikowana i jest zgodna z prawdą. Szczególnie, że nie zostały wykorzystane.
@Elaviart: w takim razie nie wierzę że komusi wiedzieli ale nie użyli, to bez sensu. Woleli go zabic niz skompromitowac? Czemu?
No i czemu nie interesowali się losami ofiar ? Czemu im nie pomogli? Wiedzieli a nie zrobili nic. Nie byli "dobrzy" ? Raptem dobrzy teraz? Kto w to uwierzy-powiedzialbym gimnazja, teraz juz sie klaruje po co powstaly- nikt normalny nie łyknie "dobrych" intencji POstKOmuchow, i ich mediów i idoli... Takie
@juin: Nie do końca wiem co ten bełkot znaczy. Wymowne, że najwyraźniej sympatyk PiS-u słabo sobie radzi ze zrozumiałym pisaniem w polskim języku. Pewnie na tym gimnazjum się skończyło, co?
Wyjaśnień może być masa - może był posłuszny? Może przeciwnie, był za mocny w społeczeństwie? Jedno jest pewne - nikt nie zakładał teczek z wymyślonymi bajkami po to żeby ją trzymać w archiwum. Zawartość była weryfikowana i tak jak wiemy dziś,
@Elaviart: Zgniła i wypaczona zboczeńcami to UBecja, KK do nich porownujesz? Piszesz: "w d.. mieli ofiary", czyli tam skąd Ty wydobywasz swoje "myśli"?
@juin: Nikogo z nikim nie porównywałem, widzę że z czytaniem u ciebie podobnie jak z pisaniem.
Napisałem tylko w zgodzie z prawdą popartą faktami, że KK to zgniła, pełna zboczeńców organizacja, która instytucjonalnie chroni pedofili już od dekad, również dzięki Wojtyle zarówno przed (na co od niedawna są dowody), jak i w trakcie pontyfikatu (co jest oczywiste i bez dowodów).
Prywatnie dodam, że aktywna przynależność i bronienie tej obrzydliwej instytucji to