Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna

Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z Ukraińcami, mianowicie kieruję projektami budowlanymi, gdzie jak wiadomo, posiłkujemy się pracownikami z Ukrainy w stopniu znacznym, wręcz strategicznym. Miałem z nimi do czynienia jeszcze przed wojną, jak również w jej trakcie. Uważam, że w swoich codziennych zachowaniach i postawach Ukraińcy niczym nie różnią się od r0sjan. Nie piszę tu o zachowaniach szczególnych i wyjątkowych jak najeżdżanie innego kraju czy też zabijanie niewinnych ludzi. Tutaj oczywiście r0sjanie są najniżej w jakimkolwiek rankingu humanitaryzmu. Mówię o codziennych zachowaniach - dbanie o porządek, dbanie o higienę, bycie uczciwymi ludźmi. Ani r0sjanie, ani Ukraińcy tego nie umieją. Ile to razy Ukraińcy oszukiwali Polaków na fałszywe aukcje. Ile to fałszywych praw jazdy czy tytułów uzyskali Ukraińcy u siebie. Jak rośnie przestępczość wśród społeczności ukraińskiej w Polsce. Przecież to jest ten sam poziom zakłamania, cwaniactwa co u r0sjan. Ukraińcy więcej energii potrafią stracić na kombinowaniu jak się nie narobić niż jakby uczciwie pracowali. Mogą srać pod siebie i nawet nie pomyślą o posprzątaniu. Pracowałem z nimi, mieszkałem z nimi, zarządzałem nimi. Średnio na 10 Ukraińców 1 prezentował klasę. Podczas ostatniego projektu 5 najlepszych monterów jakich miałem na projekcie to Ukraińcy. Polacy daleko w tyle względem tej piątki. Pewnie tutaj dużą rolę odgrywa ta industrialna kultura wielkich fabryk pamiętających jeszcze czasy ZSRR, gdzie całe pokolenia się wychowywały i uczyły zawodu przekazując sobie wiedzę i umiejętności z pokolenia na pokolenie. To widać. Nie mówię, że nie, ale:

5 Ukraińców zajęło w moim rankingu 5 pierwszych miejsc jeśli chodzi o prezentowany poziom umiejętności i osobowości w pracy. Brzmi nieźle, co?

5 na 50. Pozostałych 45 to absolutne dno. To wegetujące definicje cwaniactwa, oszustwa, alkoholizmu i wielkiej niepopartej niczym dumy. Ci ludzie nie potrafią przyjąć żadnych zasad. Mądrych, głupich. Żadnych zasad będąc w gościach. Jedyne, co na nich działa, to bat. To jest obrzydliwe.

Z całego serca życzę Ukraińcom, żeby ta okropna wojna, która zabiła ogrom niewinnych ludzi się zakończyła. Niestety z każdym kolejnym dniem coraz bardziej życzę im tego nie dlatego, że jest mi ich tak bardzo szkoda, ale dlatego, żeby w końcu zwyczajnie się spakowali, udali na przejście graniczne i opuścili ten kraj. Wrócili do siebie. Tych 5 na 50 niech zostanie. Sam osobiście zrobię wszystko, żeby móc z nimi ponownie pracować, bo niesamowicie ich szanuję i jestem im ogromnie wdzięczny za cały wkład i trud włożone w pracę. Jednakże tych pozostałych 45 niech po prostu stąd wyjedzie i już nie wraca nigdy.

Takie żale stwierdziłem, że sobie wyleję przy poniedziałku. Może ktoś postrzega tę sprawę podobnie. Nie wiem. Jestem po prostu już zmęczony.
  • 66
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:

Czyli w skrócie potwierdzasz dokładnie to, co napisałem, twierdząc, że Ukraina potrzebuje 20 lat na wyjście z tego mentalnego syfu. I taka była idea mojego wpisu - sprawdzić czy są osoby, które uważają podobnie, czy Ukraińcy stali się tematem tabu i cokolwiek o nich napisze się złego, to jest się z miejsca onucą. Nie rozumiem jednak tych wiecznych aluzji do Polaków. Nie jesteśmy najjaśniejszym miejscem na mapie Europy, ale
  • Odpowiedz
5 na 50. Pozostałych 45 to absolutne dno. To wegetujące definicje cwaniactwa, oszustwa, alkoholizmu i wielkiej niepopartej niczym dumy. Ci ludzie nie potrafią przyjąć żadnych zasad. Mądrych, głupich. Żadnych zasad będąc w gościach. Jedyne, co na nich działa, to bat. To jest obrzydliwe.


@WykopekNaPolEtatu: w sumie do pracy fizycznej kwiat intelgencji to nie wyjeżdża- patrz co wyjechało z Polski po otwarciu granic w 2004r. i czym się zajmowali.
  • Odpowiedz
@WykopekNaPolEtatu: Ale ich teraz tyle napłynęło ze ciężko wyrobić sobie jakieś zdanie. U mnie pracują ukraincy i narzekam na nich tak samo jak i na polskich pracowników. Prawda jest taka że ten co ma łeb na karku robi na siebie albo jest fachowcem a godzinowcy, zbrojarze i terenowcy są jacy są.
  • Odpowiedz
@WykopekNaPolEtatu: Niepoprawne to ale się zgadzam. Chociaż miałem też do czynienia z wieloma fajnymi ludźmi z Ukrainy, ale generalnie zazwyczaj kiedy jest ich więcej w grupie, to zachowują się inaczej. Ja wyczuwam w nich to stare cwaniactwo januszy, jakimi byli nasi ojcowie.
Bywają Ukraińcy, którzy wstydzą się za rodaków.
Ale #!$%@? tam, niech walczą za nas. Wybaczam
Ja jestem Polakiem i mnie tak postrzegają na zachodzie
  • Odpowiedz
Ci ludzie nie potrafią przyjąć żadnych zasad. Mądrych, głupich. Żadnych zasad będąc w gościach. Jedyne, co na nich działa, to bat. To jest obrzydliwe.


@WykopekNaPolEtatu: ja mam doświadczenie z Ukraińcami na budowie poprzez agencję pracy. Podajesz mniej więcej czynności do wykonania i ilość ludzi Ci potrzebnych. Np. montaż tras kablowych 6 osób, montaż oświetlenia 4 os. ,itp. podajesz też wymagane uprawnienia.
Niestety też miałem problemy z wieloma Ukraińcami, nie kumali
  • Odpowiedz
Tak to całkiem serdeczni z nich ludzie, ale możliwe że z powodu że po prostu nie traktowałem ich z góry czy jak bydło.


@bdg-bro: Ukraińcy zaliczający się do wspomnianej piątki, część z nich pytała, czy mogą ze mną dalej pracować na kolejnym projekcie. Traktować ludzi należy adekwatnie.
  • Odpowiedz
@WykopekNaPolEtatu: też byłem kierownikiem zarówno Polaków, jak i Ukraińców, obie płcie.
Porób trochę z tymi pierwszymi to nagle docenisz Ukraińców. Młodzi Polacy jak przychodzą do pracy to myślą, że wszyscy na nich tutaj czekają, aby tu po prostu byli. Jakieś nadgodziny? Zapomnij. Samodzielna praca? Zapomnij. Punktualność? Zapomnij.
Siedzą całe dnie w tych telefonach i jak nie przyjdziesz z batem to będą tak siedzieć całe dnie. To już nie ci sami
  • Odpowiedz
@WykopekNaPolEtatu: .biorąc pod uwagę jak zapuszczonym pod względem swoloczy krajem była Ukraina to jest to prawdopodobne.

Warto też zauważyć, że ten odsetek porządnych a złych imigrantów pewnie wszędzie jest podobny wśród krajów bloku wschodniego. Takie życie
  • Odpowiedz
@WykopekNaPolEtatu: W sumie @Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol cię wyjaśnił. Ja dodam tylko od siebie, że twoje porównanie jest kompletnie z dupy, bo nigdy nie pracowałeś z 50 Rosjanami, aby mieć porównanie do 50 Ukraińców czy nawet do 50 Polaków.
Popracuj z każdą z tych grup i wtedy się wypowiadaj z faktycznego doświadczenia, a nie wymyślonego porównania.
Do tego jeszcze na siłę oczekujesz, że ktoś nazwie cię Onucą xD, aby mieć jakiś urojony
  • Odpowiedz
@WykopekNaPolEtatu: Jeśli strategia firmy opiera się na zatrudnianiu ludzi według paszportu, a kieras wyciąga wnioski na temat narodowości w oparciu o to jakich partaczy zatrudnił, to sorry :D Was powinno się #!$%@?ć.

Wpis z pozycji pana arystokraty, a januszerka taka, że nic tylko #!$%@?ć was tam wszystkich w formaline i wysłać do muzeum PZPR . Pewnie gdybyś zatrudnił kilku Nigeryjczyków bez kwalifikacji, to pisałbyś "Sorry nie jestem rasistą, ale..."

#!$%@?
  • Odpowiedz
Czyli w skrócie potwierdzasz dokładnie to, co napisałem, twierdząc, że Ukraina potrzebuje 20 lat na wyjście z tego mentalnego syfu.


@WykopekNaPolEtatu: Nie. Potwierdzam tylko to, że nie masz pojęcia jak wygląda świat. Nigdzie nie napisałeś, że im zajmie to by się zmienić i jest taka możliwość tylko wylałeś szlam tylko i wyłącznie dlatego, że dany naród był przez lata okupowany przez wschodnią mentalność tak samo zresztą jak my przez lata.

ale wpis dotyczył
  • Odpowiedz