Wpis z mikrobloga

Czy taki rozwiertak stożkowy założony na wiertarkę sprawdzi się do rozwiercenia obciążenia żeliwnego? Potrzebuję rozwiercić jakieś 2mm, bo nie wchodzi na gryf, mimo, że według producenta powinno wejść. Próbowałem pilnikiem do metalu, ale 15 minut przeznaczyłem na jednego i nadal nie wchodzi.
Ewentualnie w jaki domowy sposób to zrobić? Czy lepiej zanieść do tokarza?
#silownia #mikrokoksy #narzedzia
Vaas - Czy taki rozwiertak stożkowy założony na wiertarkę sprawdzi się do rozwierceni...

źródło: geko-wiertlo-stozkowe-choinkowe-4-39-rozwiertak

Pobierz
  • 10
@Vaas: zauważ że to wiertło stożkowe ma pewną średnicę maksymalną - jak twoja docelowa średnica otworu jest taka, jak jego największa - to ok.
Ale jeśli nie - to przecież utkniesz (bo rozwiertak powiększy wejście i dojdziesz do "następnego stopnia" na rozwiertaku. Tą metodą zebrałbyś o te 2mm z obu stron na jakieś 4mm w głąb, ale nie na całym otworze)
@hrumque: w teorii średnica otworu to 28mm, potrzebuję zrobić z tego jakieś 30mm żeby weszło na gryf
dochodząc do zaznaczonej trzydziestki na rozwiertaku powinno dać radę?
potrzebuję zrobić z tego jakieś 30mm żeby weszło na gryf

dochodząc do zaznaczonej trzydziestki na rozwiertaku powinno dać radę?


@Vaas: a jakim cudem zrobisz te 30 na całej głębokości otworu? co zrobisz z kolejnymi stopniami tej choinki, gdzie schowasz 33, 36 itd stopnie?
@Vaas: Nie polecam tego stożka. Kupiłem to raz chyba za 40 zł, ten największy rozmiar do 39 mm chyba i gówno. Nie wierci wcale tylko się ślizga, nawet w cienkiej blasze. Mam też mniejszy stożek do 20 mm ale od Verkatto. Tym już sporo nawierciłem się w grubszych profilach i dalej skrobie. Także, zależy jak trafisz, ale generalnie takie stożki to raczej do drewna, tworzyw sztucznych się nadają. Na taką średnicę