Wpis z mikrobloga

Mireczki pomocy bo ja już trochę wariuje. Kupiłem rok temu mieszkanie w bloku z wielkiej płyty. Miesiąc temu miałem remont mieszkania, kuchnia i łazienka. I w ścianie nosnej, ekipa remontowa, oczywiście za moim przyzwoleniem brudziła rowki pod gniazdka i kable. Wyszły 4 rowki pod puszki. Ściana z wielkiej płyty twarda jak jaja Zielińskiego, więc panowie mieli sporo problemów z robota, ale się udało. W każdym razie ostatnio zacząłem przeglądać internet, już po fakcie, co jest normalne z moim ogarnięciem, I mam coraz bardziej poryty łeb. W sensie jest dość duży dwugłos w internecie, czy takie coś można ogólnie robić. Jedni piszą że kategorycznie nie można, bo to osłabia konstrukcje sciany nosnej, I można wywołać katastrofę budowlana, a to grozi więzieniem i spora kara finansowa. Mój mozg, który jest ogólnie jednym wielkim oberthinkerem, po przeczytaniu takich opinii, miał już wizualizacje jak cały blok jebnął, a ja uciekam przed więzieniem do siostry do Anglii. Drugie opinie sa takie że #!$%@? może jebnąć od takich rowkow, I niektórzy nawet wycinają drzwi w takich ścianach i nic się nie dzieje. Ekipa która to u mnie robiła też cały czas powtarza że nic się nie stanie, oni często robią takie rzeczy, a takiej sviany jak tu to jeszcze nie widzieli. Jakie są wasze opinie na ten temat ? Szukałem też ogólnie jakiś opisów sytuacji że taka robota spowodowała jakiś przypal, ale nic nie znalazłem. Może macie z autopsji jakieś przypadki ?
Ogólnie mieszkanie na 9tym piętrze, w bloku 10 piętrowym
#budownictwo #remont #nieruchomosci
  • 29
@Ateeeny: Z kilka lat temu była głośna historia, w bloku na dole była duża restauracja od dawna padnięta. Ktoś to kupił i mu się nie spodobało takie "dziwactwo" jak słupy na środku sali. Przy rozkuwaniu kolejnego - wyżej zaczęły pękać spoiny. Bo to oczywiście były słupy NOŚNE a nie fanaberia. Przyleciał nadzór budowlany z policją i wstrzymali. Ale nic nie słyszałem, by ten blok się zawalił.
@Ateeeny uważam że powinieneś był iść do zarządcy wspólnoty mieszkaniowej i zapytać co robić i jak się blok ma. Pewnie by cię skontaktował z kimś kto wykona opinię w tej sprawie i miałbyś spokój ducha.
@Cointreau: wiesz co, szczerze to bym nawet poszedł, ale po pierwsze na serio nie miałem pojęcia o zagrożeniach z takim czymś, zanim zacząłem lurkowac internet na ten temat, a po drugie to jak się wprowadziłem, to miałem taką akcję z administratorem ze chciałem poprowadzić kabel od internetu że skrzynki do mieszkania, po suficie na klatce, bo po starym właścicielu kabel był gdzieś pęknięty w ścianie, I trzeba było nowy. I admjnistrafor
@Ateeeny: nic się nie martw będzie stał, jak wycinali bruzdy specjalną maszyną to bez stresu, trochę gorzej jak kuli bez wycinania, ale generalnie wielka płyta jest mega wytrzymała, był gdzieś przypadek ze w bloku z wielkiej płyty wybuchł gaz nagromadzony w piwnicy z rozszczelnionej instalacji, pierwsze piętro przestało istnieć i cały blok Się osunął ale reszta pięter się nie zawaliła, blok stał jak wcześniej tylko niższy o 1 piętro, nawet sie