Wpis z mikrobloga

W sumie to co za baran wpadł na pomysł aby zabrać te tabliczki?

Nie mogłem znaleźć zdjęcia z Polski, ale chodziło o to samo

Masz wolne to jedziesz. przy okazji nie marnuje się prąd i zasoby aby robić dodatkowe światło i nie musisz się zatrzymywać jak jest wolne.

#ruchdrogowy #motoryzacja
r5678 - W sumie to co za baran wpadł na pomysł aby zabrać te tabliczki?

Nie mogłem z...

źródło: Screenshot 2023-03-05 at 05-57-52 tabliczka zielona strzałka Szukaj w Google

Pobierz
  • 11
  • 1
@KomendaGlownaPolicji: wątpie.
Na pewno były dużo mniejsze korki. Znalazłem jakis artykuł że na Litwie odkąd to zlikwidowali mocno zwiększyły się korki.
Filozofii tutaj nie ma. Dojeżdżasz upewniasz się że masz wolne to jedziesz. Jak ktoś miał kolizję bo o wypadek ciężko to drugi raz tak już nie zrobi, zresztą średnio się imho nadaje taka osoba za kółko skoro z tak oczywista i banalna rzeczą jest problem.

O samych światłach na rondach
  • 0
@Norskee: mowa o rondach mających 3 pasy. Jeździłem z każdego kierunku. Zresztą masz nawet na sieci w różnych lokalnych mediach gdzie też zwracano na to uwagę

Robienie ronda a potem wstawianie tam sygnalizacji ma taki sam sens jak kupno ferrari i wstawienie tam silnika od malucha.

Oczywiście są wyjątki bo masz i ronda gdzie nic nie pomoże poza pójściem pod ziemię albo w górę aby zlikwidowac przecinanie się kierunków ruchu

Gdyby
@r5678: to ciekawe, bo jak u mnie przy wyjezdzie z pracy dojezdzam do skrzyzowania i widze korek, to juz wiem ze swiatla na rondzie 300m dalej nie dzialaja (Poznań Rondo Śródka)

a jak na Rondzie Rataje wysiądą światła , to pół miasta się korkuje

Przy rondach duzych i z duzym natezeniem ruchu to sie nie sprawdza
@r5678 rzeczywiście z rondami tak jest.
W Lublinie jest takie rondo-korek, które ma wadliwe światła i wyłączają się przy każdym większym deszczu. Od razu ruch jest płynniejszy.
O tu:
Rondo im. Rotmistrza Witolda Pileckiego
https://maps.app.goo.gl/C9xPEiaBUryD2Mva8

Nawet pytaliśmy ZDM w Lublinie czy można już zostawić wyłączone. Odpowiedź:
Otóż wiedzą o co chodzi, ale w ramach przepisów nie można ze względu na ruch pieszy.

Ale jak widzisz, jest tam wiadukt od 5 lat, bo
@Norskee:

ciekawe, bo jak u mnie przy wyjezdzie z pracy dojezdzam do skrzyzowania i widze korek, to juz wiem ze swiatla na rondzie 300m dalej nie dzialaja

Bo ludzie nie potrafią po nich jeździć po prostu.
@r5678: to było normalnie na wszytkich skrzyżowaniach jak teraz są te świecące?

To wydaje mi się, że to zmienili jak wprowadzili sygnalizatory do bezkolizyjnych lewoskrętów - jakby była taka strzałka to nie byłoby szans na bezkolizyjność
@r5678: próbujesz wprowadzić to w kraju, gdzie większość jeździć nie potrafi?
Ameby potrzebują mieć wszystko z góry pokazane paluszkiem, bo inaczej ciężko samemu pomyśleć, pokombinować ( ͡° ͜ʖ ͡°)