Wpis z mikrobloga

Cześć. Jak Wasze doświadczenia, wrażenia z diety keto?

Ja jestem juz ponad pół roku na keto i chyba ani razu nie wyszedłem przez ten czas z ketozy. Czuję się świetnie. Schudłem sporo, ale wagowo to jestem dopiero w połowie drogi. Ważne jest to, że mam więcej energii, chęci do życia, jestem bardziej pewny siebie, ludzie też zaczęli mnie lepiej odbierać.
Nawet kobiety zaczęły być dla mnie milsze i zauważać że jestem mężczyzną, ale to tylko taka ciekawostka bo jestem żonaty, więc nie będę sprawdzał czy to tylko wrażenie. Żona też mnie inaczej odbiera i ewidentnie jestem dla niej bardziej atrakcyjny.
Co ciekawe mam wrażenie że zyskuję na masie mięśniowej pomimo tego że nie pracuję fizycznie, a jedynie raz na jakiś czas zrobię sobie parę pompek albo pomacham kettlebellem. Nawet na lewym przedramieniu zaczęły być widoczne żyły.
Badań krwi jeszcze nie robiłem, ale poziomy glikemii i ciśnienie tętnicze się obniżyły.

#keto #dieta
  • 7
@kuroszczur: byłem na diecie redukcyjnej . Raz byłem pod opieką endokrynologa przez 2 lata na diecie. Schudłem powyżej 20kg i wyglądałem dobrze, dużo ćwiczyłem, więc też mięśni trochę wrzuciłem, wtedy też znalazłem najpierw pierwszą dziewczynę a po tym jak się z nią rozsypało to obecną żonę. Miałem wtedy lekko ponad 20 lat. Jak schudłem to czułem się po prostu lżej i ubrania na mnie lepiej leżały. Żadnych przypływów energii nie miałem.
@Wera94: też to zauważyłem. Albo wielu ludzi nie wie jak zabrać się za keto bo na początku potrafi być cieżko i przez to się zniechęcają, albo ja jestem jakiś dziwny, że mi to odpowiada. Czuję się najlepiej w życiu, a próbowałem w różny sposób się odżywiać. Poza tym od ponad pół roku ja nawet nie muszę się starać trzymać diety bo to samo przychodzi. W ogóle nie mam ochoty na produkty
@Wera94: @niemorzliwe: Ale ja nie mówię nic o złym samopoczuciu. Sam jestem na low carbie, gdzie rzadko dochodzę do 70 gramów węgli, najczęściej ok. 60. Mocno ucięte kalorie, trening siłowy 5 razy w tygodniu i czuję się lepiej niż jak żarłem bez ograniczeń. Ja tylko napisałem, że generalnie odchudzenie się powoduje lepszy wizerunek i samopoczucie nieważne czy keto, czy low carbem, czy zwykłą, zbilansowaną redukcją. Natomiast z drugiej strony zauważam,
@niemorzliwe: byłem na keto jakieś 3-4 miesiące i po tym czasie zaczęły wychodzić mi dziwne problemy ze stawami/mięśniami, na tyle poważne że miałem problem z chodzeniem czy w ogóle poruszaniem szyją, a ortopeda nie widział nic niepokojącego w choćby USG. Stan ten trwał dobre 2-3 tygodnie, po czym wróciłem na węgle i po dosłownie kolejnych 2-3 dniach wszystko zaczęło wracać do normy, a sam problem nigdy więcej już do mnie nie