Wpis z mikrobloga

Siema, przydałaby mi się ekspertyza przy zestawie który planuję
https://www.x-kom.pl/lista/g4p6bz97f
Wiem że na pierwszy rzut oka dziwne, ale zamysł jest taki że na tym 6700 mam zamiar przedziadować do czasu 5070 ti ( ͡º ͜ʖ͡º) Na ten moment i tak wystarczy.
Ma to sens? No i jaka buda do tego żeby pasowało i było cicho? Najlepiej bez szkła i światełek. Myślałem nad AM5, ale ceny już trochę ponad moją strefą komfortu, a 100% pewności future proof nie ma. Ostatniego pieca składałem jakieś 10 lat temu, nie powiem, wypadłem z obiegu.
#pcmasterrace
  • 26
  • Odpowiedz
@LeonL: jakieś będą musiały być w okolicy 2000-2500zł bo im zabraknie miejsca na modele. jest do zmieszczenia jeszcze 4070, 3060ti, 3060 co najmniej a 4070ti już bywa za ~4200zł, więc by były bardzo małe odstępy jakby wsadzić pomiędzy 4200 a 2500 3 karty.

rok już czekam ( ͡º ͜ʖ͡º)

więc miesiąc nie robi różnicy dla weterana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@10129:

okolicy 2000-2500zł

4050ti ( ͡º ͜ʖ͡º)

bardzo małe odstępy jakby wsadzić pomiędzy 4200 a 2500 3 karty.

Where there is will there is a way ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
8gb ramu też już nie wypada, zwłaszcza że znowu, mi akurat się przyda
zawsze jest jeszcze 100% memowa opcja


(σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
4050ti ( ͡º ͜ʖ͡º)

liczy się wydajność nie cyferka w nazwie :P

8gb ramu też już nie wypada, zwłaszcza że znowu, mi akurat się przyda

do FHD wystarcza, a 1440p to raczej nie 6700xt. chyba, zę do pracy z modelami potrzebujesz tej pamięci

ARC A770 16GB GDDR6

znacznie tańsza od 6700xt i wcale nie wolna xd

różnicę możesz dopłacić do 850W zasilacza
@LeonL:
  • Odpowiedz
  • 0
@10129:

do FHD wystarcza,

total war płacze że mało, Anno też chrupie.

znacznie tańsza od 6700xt i wcale nie wolna xd

Dalej sterowniki takie jako takie, zwłaszcza w starszych grach.
Zapomniałem wspomnieć że bawię się też w modowanie skyrima (ponad 300gb modów ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Tam Arc odpada.
No i raczej odsprzedać będzie trudniej, amd pójdzie od ręki.
  • Odpowiedz
total war płacze że mało, Anno też chrupie.

na jakiej karcie, i przez płacze masz na myśli tylko ostrzeżenie czy problem z wydajnością albo się nie lądują tekstury? bo w zasadzie na 6GB nie odczułem braku do tej pory, ale może kwestia gier

Dalej sterowniki takie jako takie, zwłaszcza w starszych grach.

ale tanio ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LeonL:
  • Odpowiedz
@LeonL: Jakoś 3 tygodnie temu oddawałem b650 tuf gaming wifi od asusa bo nie mogłem stabilnie na ramie kingstona, kości hynixa (dokładnie KF560C32RSK2-32) siedzieć na 6000 cl32. Na b650 aorus elite ax do wyrwania w podobnej cenie jest już w pyte, wszystko działa. Hardware unboxed zrobił porównanie tanich b650 jak coś: https://youtu.be/DTFUa60ozKY
  • Odpowiedz