Wpis z mikrobloga

Siema, przydałaby mi się ekspertyza przy zestawie który planuję
https://www.x-kom.pl/lista/g4p6bz97f
Wiem że na pierwszy rzut oka dziwne, ale zamysł jest taki że na tym 6700 mam zamiar przedziadować do czasu 5070 ti ( ͡º ͜ʖ͡º) Na ten moment i tak wystarczy.
Ma to sens? No i jaka buda do tego żeby pasowało i było cicho? Najlepiej bez szkła i światełek. Myślałem nad AM5, ale ceny już trochę ponad moją strefą komfortu, a 100% pewności future proof nie ma. Ostatniego pieca składałem jakieś 10 lat temu, nie powiem, wypadłem z obiegu.
#pcmasterrace
  • 26
  • Odpowiedz
  • 1
@Nerlo_ajcats:

4000 dopiero wydali xd

no o tym mówię, rok, dwa przedziadować, następna generacja powinna być spoko biorąc pod uwagę amplitudę ( ͡
  • Odpowiedz
@LeonL: nie kupuj tego intelowskiego guwna jak chcesz w gry od paradoxu grać czy symulatory, w tej cenie masz 5800x3d który nie będzie się dławił w strategiach i obecnie jest w stanie nakarmić 4090 więc raczej jest "future proof".
  • Odpowiedz
Granie w 1440 (total war, anno 1800, gry paradoxu) + planuję zmontować stację do DCS i Assetto Corsy


@LeonL: biorąc pod uwagę gry, w które grasz, zastanów się jeszcze nad wejściem w AM5 i 7800X3D. Wiem, że będzie drożej, ale jak masz budżet, to na pewno będzie warto. Ja mam podobne spektrum gier i osobiście czekam.
  • Odpowiedz
Myślałem nad AM5, ale ceny już trochę ponad moją strefą komfortu, a 100% pewności future proof nie ma.


@LeonL: yyy, w tej cenie to 7700X dostaniesz, płytę za tysiaka na spokojnie też, porządniejszą nawet niż Z690, więc co tam jest poza strefą komfortu?

Co prawda szybkie pamięci DDR5 te 2 stówki będą droższe, no ale już na tym etapie widać, że to przyszłość. Lepiej od razu docelowe 5600-6000 wziąć.
A jak weźmiesz 7600X to jeszcze taniej zapłacisz niż
  • Odpowiedz
Myślałem nad AM5, ale ceny już trochę ponad moją strefą komfortu

jak wydajesz 1700zł na proca i 1000zł na płytę to nie do końca, ryzen 7600 jest sporo tańszy od tego procka a ddr5 już staniało bardzo. wyjdzie tak samo

a 100% pewności future proof nie ma

na intelu masz 100% pewności braku future proof z drugiej strony. nawet jak amd skłąmało to wandal jedna generacja jeszcze będzie, to wiećej niż 0
  • Odpowiedz
@LeonL: weź se tego mocarza z AM4 (o wydajności przebijającej często proce z AM5) i masz spokój na lata. Przestanie ci wystarczać to spokojnie znajdziesz kupca a obecny gen tylko stanieje. No i nie przesadzaj z płytą główną jeśli nie zamierzasz mocno proca kręcić i nie potrzebujesz tyle slotów pcie to się okaże, że cię stać na 6800 i nie będzie żadnego biedowania do 5xxx od nvidii.
  • Odpowiedz
  • 1
tej cenie to 7700X dostaniesz, płytę za tysiaka na spokojnie też,


@majk3l: jakaś konkretnie polecana płyta? Bo w sumie czemu nie jeśli miałoby wszystko banglać spoko.
  • Odpowiedz
  • 1
@10129: Nie "musi" nie mieć szkła, zwykła preferencja. Jak coś taniej i lepiej się znajdzie to nawet światełka przeżyję ( ͡º ͜ʖ͡º)
Co do ramów fakt, mentalnie cały czas w ddr4 jestem, nie dopilnowałem cyferek.
Chłodzenie jakieś procka?
  • Odpowiedz
@LeonL: te obudowy ogólnie sa dobre a nie tylko dobre z tych bez szkła.

możesz z 'premium' też rozważać lancool 2/3 mesh, fractal north, phanteks p400a albo p500a, bequiet 500dx in pewnie od cholery innych które mi do głowy nie przychodzą.

Chłodzenie jakieś procka?

jakieś na pewno, te procesory amd są dziwne nieco. amd uznało, że to powinno mieć 95 stopni i ten procesor próbuje uparcie tyle mieć biorąc wiećej i
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: co innego na przejściówkę w tych pieniądzach? 3060ti? Gry w które grywam nie używają meme tracingu, a raczej przydaje się więcej ramu.
Płyta spoko? Buda i chłodzenie?
  • Odpowiedz
@LeonL: a czemu szukasz przejściówki? ta karta co wybrałaś już jest po 2200, nie lepiej poczekać miesiąca i kupić jakiegoś rtx 4070 (nie ti) albo 4060ti albo muzę amd coś wyda?

nie chodzi o RT, chodzi o sterowniki :p
może być 6700xt jak chcesz, żart nieco był
  • Odpowiedz
  • 1
@10129:

nie lepiej poczekać miesiąca

rok już czekam ( ͡º ͜ʖ͡º)

rtx 4070 (nie ti) albo 4060ti

Mam, być może irracjonalną, ale jednak awersję do serii 40xx. No i nie wierzę żeby kręciły się w granicach 2k ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz