Wpis z mikrobloga

@wylacze_na_amen: Prosiłeś o uwagi, to bardzo proszę.
Ten przepis jest słaby. Sposób doprawienia mięsa jest dziwny. Te przyprawy pasują raczej do gyrosa niż kebaba.
Pomysł z tym mrożonym wałem z mięsa jest bez sensu.
Zresztą to i tak wygląda jak buchnięty przepis od Strzelczyka.

#gotowanie #gotujzwykopem #gotujzmikroblogiem #jedzenie #jedzzwykopem #kebab #tworczoscwlasna #chwalesie #youtube #mickiewiczgotuje
  • 11
@wylacze_na_amen: może żebyś się trochę rozwinął bo pod względem kulinarnym to to jest dramat, też Ci pisałem podpowiedzi ale chyba nie ma to sensu bo ani progresu nie zrobiłeś, ani się nie odniosłeś. To mrożone mięso to mega nieporozumienie- dalej nie oglądałem. Fajny pomysł na kebaba ma foodemperor
@wylacze_na_amen: Dwa poprzednie filmy pominąłem milczeniem, choć to ten sam powtarzalny conent co u innych.
Ale OK, zacząłeś robić bułki, przestałeś korzystać z gotowych półproduktów, widać było pewien postęp.
A przy tym kebabie znów widzę spadek.
Dlaczego użyłeś takiego zestawu przypraw?
Nie mogłeś też dopracować tego sosu? Może toum byłoby lepsze?
@jamesbond07: @paramyksowiroza nigdy nie mówiłem, że ten kanał to będzie master chef czy inny gordon ramsay, to po prostu zwykła kuchnia z prostymi przepisami dla Mireczków ( ͡° ʖ̯ ͡°) w kuchni jestem amatorem i traktuje to jako hobby, więc mogę czasem zrobić coś nie tak i np posolić mięso na patelni bo tak radził mi w poprzednim wpisie "stary burgerowy wyga" (jak sam się
@wylacze_na_amen: Nikt od Ciebie poziomu master chefa nie oczekuje.
Ale kasowanie komentarzy jest po prostu słabe z Twojej strony.
Uważam, że jeśli dzięki komentarzom ktoś z oglądających Twój film dowie się, że niektóre rzeczy można robić lepiej to być może z tego skorzysta.
Ty odbierasz im tę możliwość. A skoro sam prosisz o uwagi, to wypadałoby się do nich odnieść.
@wylacze_na_amen: Jesli uczysz się gotować i zacząłeś to robić wraz z uruchomieniem kanału kulinarnego, dla zysków i atencji to nie dziw sie że kogoś to rusza.
Dla mnie jesteś wczesną kopią top gara, podobny content, identyczne spamowanie wołaniem, kompletne nie znoszenie krytyki połączone z nazywaniem hejterami każdego kto ma rację plus brak progresu.
Top gar się obraził na ludzi choć mimo to słuchał rad, Ty też wielu słuchasz bo widziałam ze
@wylacze_na_amen: widzisz, ja też się uważam za amatora a np burgery się uczyłem robić również w stanach, wołowinę soli się pod koniec żeby była miękka i delikatna i tak mnie tam uczyli, mogłeś wtedy zapytać dlaczego tak się robi to bym Ci wytłumaczył. Można być kucharzem amatorem ale jak chcesz kogoś poduczyć w gotowaniu a popełniasz szkolne błędy to trochę mija się z celem. Wszystkie komentarze są ponoć mile widziane ale
@adamczo: sami mieliliśmy mięso (2 razy) no i wyrabianie polega na dokładnym połączeniu tego mięsa nie ma tu rocket science. Miałem szczęście, że kuzynka była w związku z takim typowym Kenem grubasem z własnym steakhousem więc pare razy na kuchni byłem, ja go uczyłem robić pierogi(nic to nie dało) a on się odwdzięczył burgerami, stekami i zajebistymi ribsami. Generalnie w USA są też takie kilkugodzinne warsztaty kulinarne, byłem na takich z
@jamesbond07:

sami mieliliśmy mięso (2 razy)


I nie soliliscie/przyprawialiscie mięsa przed formowaniem kotletów?

Jak konsultowałem się z naszymi rodzimymi kucharzami (typu Baron czy Karewicz), to polecali solić przy formowaniu - jak mięso postoi z godzinę w lodówce, to woda która sól najpierw wyciąga - nastąpi reabsorpcja i kotlet będzie soczysty (jak dobrze go zrobisz, of kors).

Właśnie zastanawiam się, czy są szczególne powody dlaczego lepiej doprawiać na patelni zamiast z wyprzedzeniem?
@adamczo:

I nie soliliscie/przyprawialiscie mięsa przed formowaniem kotletów?


nigdy sie z tym tam nie spotkałem co nie znaczy że nikt tego nie robi

nie znam tych kucharzy(absolutnie nie twierdze że nie wiedzą co robią, po prostu ja ich nie znam) przeglądam w 99% zagranicznych szefów kuchni. Taki gordon ramsey robi losowo, raz tak raz tak. Najbardziej znany Youtuber kulinarny z USA Joshua weissman(sam o sobie mówi, że jest geniuszem kulinarnym) zawsze