Wpis z mikrobloga

Prawilnie przypominam, że Morawiecki, który ma dostęp do absolutnie wszystkich danych w tym kraju, tajnych, nietajnych - sprzedał swoje nieruchomości na samiutkiej górce i wszedł po bile w obligacje indeksowane inflacją.

Od tego czasu ceny nieruchomości stoją w miejscu, spadają lub rosną symbolicznie, inflacja przebiła 17%, a Matiemu zaindeksują się tłuste odsetki.

Tak trzeba żyć XD

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #wynajem #wkpinvestments
  • 38
ale to była publiczna informacja.


@affairz: W kolejnym oświadczeniu majątkowym, czyli dobry rok po tym jak kupił obligacje a sprzedał nieruchomości. Chociaż pewnie nie wszystkie. Coś tam jego żona zdaje się kupiła od Kościoła bardzo okazyjnie, a ona nie musi składać oświadczeń. Tzn. kiedyś PiS miał taki plan, żeby małżonkowie i rodzina też musieli składać, ale na pewno Tusk to uwalił.
@konsument: być może jestem w błędzie, ale wydawało mi się, że Premier publicznie mówił "hej kupiłem obligi", żeby przystymulować ich sprzedaż i nie było to dalej jak kwartał od zakupu
@affairz: Nie przypominam sobie. Przypominam sobie, że budował podobną narrację jak się go dziennikarze zapytali o milionowe zakupy COI. Coś w stylu:

Jakby to wyglądało, jakby premier polskiego rządu nie kupował polskich obligacji skarbowych. Wyglądałoby to obłudnie.


Ale to było stosunkowo niedawno, a nie w 2021.
@mickpl Zacznijmy od tego że Morawiecki jest gruntownie wykształconym ekonomistą, niegdyś jedynym z najlepszych bankierów w Kraju.
Właściwy człowiek na właściwym miejscu.