Wpis z mikrobloga

Kurde, tak sobie myślę... Jak osoba popełnia #samobojstwo pewnie na pogrzeb masa ludzi znajomych przychodzi. Jak gdzieś w socialach to jest nagłośnione to pewnie nawet jacyś znajomi z internetu przez kilka dni rozpaczają, że "Ojej jak mi przykro, ojej jaka tragedia". Ciekawe na ile z tych wszystkich osób ten człowiek za życia mógł liczyć. Ile osób sami z siebie pisali "hej co tam u ciebie" albo wiedział, że jak napisze do tego kogoś to ta osoba chętnie z nim pogada itd.
Nigdy bym nie chciał żeby osoby które miały we mnie wywalone i np łączyło nas tylko to, że byliśmy razem w klasie, rozpłakiwały moją śmierć, bez względu na jej przyczynę. Zresztą, może poza rodziną, większość ludzi bardzo szybko zapomina o tej "tragedii" i wraca do dnia codziennego. Życie kręci się dalej.
#przemyslenia #rozkminy #zycie #smierc #samobojstwo #psychologia #znajomi #rodzina #znajomosci #przegryw #depresja
  • 6
Mnie w samobójcach kurza zawsze to ze są samolubni i nigdy nie mysla o tych którzy zostaną i jaką krzywdę robią tym co ich kochają... I że tracą tą jedną szansę na tym świecie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Takie chore dzieci proszą o pomoc i chcą żyć a niejednokrotnie taki samoboj ma wszystko tylko ze jest samolubem i nie może ścisnąć tych czterech liter i dalej żyć i
@Karol1789: w sumie poruszyłeś kilka wątków więc tak:
Co do bycia samolubnym to nie zawsze. Niektórzy to kalkulują ale po prostu nie mają już siły. Poza tym, umówmy się – gdyby samobójca wiedział i czuł, że ma wsparcie w bliskich, przyjaciołach itd, najprawdopodobniej by nie miał myśli samobójczych a gdyby je miał wiedziałby, że ma się do kogo zwrócić. Czasem ludzie cierpią już x lat i po prostu nie mają siły.
@viciu03: ogólnie bardzo ciekawy wątek, dot. samobójstwa.
Pisałem wcześniej już pod #depresja jak mi pomaga znajomość z osobą, której syn popełnił samobójstwo w wieku 17lat, po wielu rozmowach z nim, na ten temat zmieniłem punkt widzenia ALE

Właśnie ale jest drugie dno. Ze strony kolegi (ojciec tego co się zabił) również samobój streliło jego 2 braci i tutaj jest właśnie to drugie dno, bo jego żona bardzo nie chciała by zrobił
@Kamilo67: Może i masz rację... To niech walą samobója jak mają słabą psyche i nie zasługują na dar jakim jest życie... Nikt w życiu nie ma lekko a większość ludzi chce żyć i cieszyć się życiem