Wpis z mikrobloga

- W jednym z sms-ów Bohdan poprosił mamę o to, żeby, jeśli umrze, na jego grobie umieszczono flagi Ukrainy i Polski. Jego wola została spełniona - pisze "Monitor Wołyński", który dotarł do matki zmarłego żołnierza. Bohdan Szczerbyk przed rosyjską agresją przez kilka lat pracował i mieszkał w Polsce. Gdy zaatakowano Ukrainę, wrócił do ojczyzny i wstąpił do wojska. W maju 2022 roku poprosił matkę, żeby na jego grobie dołączyć napis na polskiej fladze: "Wszystko dobrze". Zawsze to zdanie powtarzał bliskim.


- Śp. Bogdan, mieszkał i pracował od lat w Polsce, miał tu przyjaciół, dobrze mu się powodziło. Pisał wiersze, nagrywał piosenki. 24 lutego zostawił swoje dostatnie życie i wrócił na Ukrainę walczyć z moskalami. Spodziewał się najgorszego i w jednym z ostatnich smsów do matki wyraził wolę o Polskiej Fladze nad swoim grobem. Rozmawiałem wczoraj z jego mamą. Słowa więzły w gardle. Nie spodziewałem się takiej historii na Wołyniu - podkreślił internauta. - Obiecałem Mamie Bogdana, że zrobię wszystko co umiem aby Polska poznała Bogdana - dodał w wątku o Szczerbyku, który zainteresował polskich użytkowników Twittera.


https://www.salon24.pl/newsroom/1286897,ukrainski-zolnierz-zginal-na-wojnie-polska-flaga-powiewa-na-jego-grobie

#ukraina
Pobierz oydamoydam - >- W jednym z sms-ów Bohdan poprosił mamę o to, żeby, jeśli umrze, na je...
źródło: fd70c45231c4f7b08ae17465f67dc327,860,0,0,0
  • 21
, a Polska staje się dla nich narodem bratnim po wsze czasy.


@lifapek:

Po co?

Zezwierzęcenie kacapów i moje pragnienie, by przegrali wojnę jak najszybciej nie musi iść w parze z miłością do Ukrainy.
Zwłaszcza, że masowa migracja wyklucza asymilację. Jeżeli kraj nie jest monoetniczny, to muszą nadejść konflikty.
Skoro będą konflikty, to nie będzie żadnego braterstwa.

Tak mi się przypomniało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
"Shut up,
Mam taką fantazje, że Ukraina wygrywa wojne, odbudowuje się, a Polska staje się dla nich narodem bratnim po wsze czasy.


Ta wizja jest też bardzo ciekawa pod wzgledem geopolitycznym. od Bałtyku aż po morze Czarne nic by nie przeszło do Europy bez zgody tych dwóch krajów. Rosja zostanie odcięta na zawsze. Chiny muszą się ubiegać o transfer po nowym jedwabnym szlaku. Niemcom zostanie Skandynawia albo Turcja
@lifapek: aha, a czemu np. nie z węgrami lub jakimkolwiek innym krajem nie masz takich fantazji? Historia ma tysiące lat, a to ze aktualnie np. nie lubisz węgrow ma w tym konteksie male znaczenie, a Ukraincy nawet w niedawnej historii wyrządzili nam dużo zla. I jeszcze przed wojną byli pro-rosyjscy

Ja nie wiem jak to jest, ze ludzie dorośli mają taki populistyczny tok myślenia
@lifapek:
Tak bedzie mordo.

Do dzis pamietamy ze 100 lat temu Bratanki nam pomogli jak pewne k...wy zablokowalt transporty broni.
Teraz nam nie po drodze ale Wegry zawsze w sercu. Biezaca polityka jest nie latwo zaciera pamiec.
@oydamoydam: Wiersz Bogdana Szczerbyka

Nie pytaj mnie, co widziałem na co dzień podczas wojny.
Długo będę milczał - tak, jakbym nic nie widział.
Tylko martwi przyjaciele dręczą mnie we śnie
Jak mam ich zostawić. Jestem zły - nie płaczę za nimi.
Lepiej zapytać mnie, ile widziałem cudów od Pana,
Niż o ostrzale „Gradów”, ruinach i spalonych tankach...
Nigdy w życiu nie widziałem tylu zachodów słońca,
Ile tu spotkałem niesamowitych różowych brzasków.
@lifapek: i tak właśnie będzie :) Większość tych dzieci będzie opowiadała swoim wnukom jacy są Polacy. Niestety robiąc cos niezwykłego nie potrafimy przekuć tych emocji w dumę narodową, poczucie że jako zjednoczony naród jesteśmy silni.
@oydamoydam: @lifapek Fajnie to wyglada, dobrze, ze sa takie przypadki ale niestety swiat nie jest taki piekny - Polska nie wspiera Ukrainy z dobroci serca ale dlatego, ze w naszym interesie narodowym jest oslabienie Rosji, idelanie, ze krwia Ukraincow. Po wojnie najlepszym przyjacielem Ukrainy bedzie ten, kto zaoferuje najlepszy deal na odbudowe panstwa.