Wpis z mikrobloga

Dostałem powiadomienie że mam do któregoś dnia któregoś miesiąca złożyć oświadczenie o źródłach przelewów, jednym z nich są przelewy od mojej matki tylko po to żeby opłacić jej rachunki. Nie wiem czemu tak robi ale tak robi i się do tego już przyzwyczaiłem.
W poprzednim banku nic takiego ode mnie nie było wymagane, chyba jakaś zmiana w prawie zaszła?

Przejrzałem sobie ich wzór i uważam że jest takie sobie, całe oświadczenie chciałbym napisać odręcznie i im wysłać, ściśle zwięźle i najważniejsze krótko.
Ewentualnie założyć konto w innym banku bo nie mam żadnych kredytów i pożyczek.

Pytanie, czy w innym banku nie będą mnie straszyli po założeniu konta że muszę składać jakieś oświadczenia bo inaczej zablokują mi konto? Drugie pytanie czy napisanie odręcznego oświadczenie będzie respektowane?
#banki #ing #pytanie
  • 13
@HIMARS: tylko że jest napisane na podpunkty że jeśli tego nie zrobię nie będę mógł robić żadnych transakcji w tym nawet wybrać własnych pieniędzy, wolę nie ryzykować choć i tak mam ich niewiele to jednak opłaty trzeba robić.
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: A potem gotówkę i tak musiałbym wpłacić na konto żeby wykonać opłaty albo iść na pocztę ale to by oznaczało opłatę za każdą transakcję.
jednym z nich są przelewy od mojej matki tylko po to żeby opłacić jej rachunki.


@Uuroboros: formalnie to robi Ci darowizne, ktorej nie zglaszasz. A co robisz z sianem to Twoja sprawa.
Mogla Ci dac pelnomocnictwo do swojego konta i wtedy bys robil oplaty zgodnie z prawem

Pytanie, czy w innym banku nie będą mnie straszyli po założeniu konta że muszę składać jakieś oświadczenia bo inaczej zablokują mi konto


@Uuroboros:
raczej tak, ale po co wszystko komplikujesz? Napisz maila z wyjasnieniem i elo.


@programista15cm: no raczej ing mi to komplikuje nie ja, nie mam żadnych dokumentów potwierdzających tą 'darowiznę' a każą sobie takie coś wysyłać. Robiłem tak jeszcze jak miałem swoje pierwsze konta w wieku 18 lat i tak zostało mi to nie robiło trudności, moja matka tak wolała, z tym że ja się na tym nie wzbogacam i jest to
no raczej ing mi to komplikuje nie ja


@Uuroboros: jak juz to przepisy ustawy o anty praniu pieniedzy.

jest to chyba tylko zwykły przepływ gotówki?


@Uuroboros: patrz wyzej. To po prostu im napisz, ze to darowizna od matki - z czym masz problem? To US interesuje, ze powinienes to zglosic, bank ma to w dupie (chyba ze ich urzad nacisnie, ale nie beda sami marnowac swojego czasu na zawracanie Ci
Przecież mają to w wyciągu konta a do niego z pewnością mają dostęp.


@Uuroboros: tak i nie. Wbrew pozorom, oni nie moga sobie tego tak przegladac jak Ty.
Nie bez superwizji, prokuratury, wyroku sadu....
Takze zasadne bedzie wyciagniecie przelewow i opisanie o co kaman.

Jezeli wyskoczyles jako osoba podejrzana w AML (anty pranie kasy) to nie znaczy, ze ktos oblookal cale Twoje konto - zrobil to program komputerowy, a nie konkretny
@Uuroboros: Prosiłbym o napisanie jak rozwiążesz tę sytuację. Robiłem identycznie ale z 14 lat temu. Sam zacząłem się tym interesować jak zobaczyłem, że są to dość spore sumy. Byłem osobiście w US nikt nie potrafił mi odpowiedzieć czy jest to traktowane jako darowizna. Gdzieś znalazłem informację, że niby jak byliśmy w jednym gospodarstwie domowym to nie było przeszkód mimo to powiedziałem żeby dali mi pełnomocnictwo do swojego konta.