Wpis z mikrobloga

@HIMARS @Bumelante @ukruszony__kubek Tak z ciekawosci to w jaki sposob ten czas oszczedza ci termomix? Wstawienie zupy czy zrobienie obiadu to jest jakies 30-40 minut roboty, jakie funkcje termomixa sa warte placenia tych 5 czy 6 tysiecy? Bez hejtu pytam bo nie znam sie na tym

No tak jak napisałeś, robienie zupy to 30-40 minut. Termomix sieka, miesza, belta czy co tam mozna robić. Masz przepis, #!$%@? rzeczy do termomixa i zapominasz.
@patrykolos: No spoko, jak ktos sie bawi w takie rzeczy to jeszcze zrozumiem, ja osobiscie takich potraw nie przyrzadzam. + pizzy takiej jak z restauracji w domu chyba i tak sie nie zrobi
@Wyso52 Thermomix najlepiej spisuje się w połaczeniu z ich "własnymi" przepisami na różne dania które właśnie wykorzystują jego funkcje. Np przestaniesz jeść te smażone kotlety, a zjesz coś ugotowanego na parze

No niezbyt racja z tym, że najlepiej sie sprawdza z własnymi przepisami, jak cała magia polega na tym, że ma od groma przepisów, gdzie robisz rzeczy krok po kroku. A kotletow w nim nie usmażysz, wiadomo, by tam robisz tylko na
@trele12 ale przeciez te warzywa i tak musisz obrać przed dodaniem ich do termomiksa. A ciasto na picce mozesz wyrobic sobie w kilka minut, gdzie ta oszczednosc czasu warta 5k

Obierasz, ale nie musisz już wszystkiego kroić. Dla mnie różnica jest duża. No, ale jeśli komuś gotuje mama, to faktycznie nie ma sensu kupować thermomixa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No niezbyt racja z tym, że najlepiej sie sprawdza z własnymi przepisami, jak cała magia polega na tym, że ma od groma przepisów


@GrammarNazi: Tak ma od groma przepisów z czego na moje oko jakieś 60% lepiej zrobić w zwykłym garnku czy patelni zamiast w thermomixie :) Jak widzę przepis na carbonnare albo kurczka po koreansku gdzie w thermomixie robisz tylko sos, a do reszty musisz wyciągać normalnie patelnie to się
@Wyso52 No nadal jest to oszczędność czasu i dla mnie to główny powód dla którego uważam, że to zajebista rzecz warta swojej ceny. Co nie zmienia faktu, że nie wszystko da się w nim zrobić i jak ktoś lubi rzeczy z patelni, to thermomix mu ich nie zastąpi ¯_(ツ)_/¯
Z TM jest tak ze można równie dobrze wziąść garnek jakiegoś innego producenta i abonament na cookido. Bo cookido robi robotę, Więc kupujesz sobie garnek jaki tam chcesz i nastawy robisz wg cookido. Jak masz TM to masz to z automatu. Ot cała filozofia. Nie wiem jak platforma lidlomixa ale cookido ma bardzo fajne przepisy, smaczne, szybkie i generalnie powtarzalność stoi na wysokim poziomie. Równie dobrze można robić samemu przy garach wg