Wpis z mikrobloga

@geuze: Moja mama kupiła TM4 czy TM3 model, ale wtedy nie było jeszcze tych Lidla tak to mówi że Lidlowskiego kupiła a i ona płaciła jakoś 3,5 tyś zł z ratami 0 %. Ale prezentacji nie zapomnę do dzisiaj i wciskania kitów jak on to bułeczki robi i tak dalej xD
@wierchel:
Marketing tego urządzenia to jest masakra, jedynie do czego się nadaje to tak naprawdę do robienia surówek, sosów, marynat, zup, past czy musów. Przy pomocy ich przepisów robienie czegokolwiek jest banalnie łatwe dzięki temu zacząłem robić coś więcej na obiad niż pierś z kurczaka, ryż i ogórki kiszone XD Ale na pewno to urządzenie nie jest do robienia jakiś gotowych dań obiadowych typu kotlety, klopsy i tak dalej a marketing
@rosso_corsa @jaavi666 O matko, tyle tego piszą w necie, że nie chce mi się produkować setny raz. Macie coś, kuradomowa.info xD

http://www.kuradomowa.info/2021/02/thermomix-czy-lidlomix-co-wybraam.html?m=1

A serio to chcecie, to kupujcie lidlomixa, to Wasze pieniądze. Ja wybrałem thermomixa, bo jest sprawdzony, solidniejszy, mam znajomych którzy mają lidlo i thermo i większość chwali thermomixa, a jedni mieli lidlomixa i kupili potem thermomixa. Więc stwierdziłem, że jak i tak mam wydawać tyle szmalcu, to już lepiej raz
@wierchel: ja dostałem w prezencie 2 miesiące temu i nawet nie chce mi się wyciągnąć z pudełka ( ͡° ͜ʖ ͡°) a mam ponoć ekskluzywną wersję TM6 XD
@GrammarNazi: Ale ja nie chce linku z neta (który może być w sumie sponsorowany) tylko chciałbym usłyszeć logiczny argument od Ciebie, dlaczego jest lepszy i warty dopłacania, skoro go chwalisz i mówisz że jest lepszy, a "raz coś porządnego" to nie argument. Ja mam 3 rok lidlomixa i nic kompletnie mu nie dolega, więc "nie #!$%@? się z naprawami na gwarancji"
@bisu uuu, chyba jesteś jakims gościem z PiSu czy co, że takie drogie prezenty dostajesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jaavi666 o losie, tak, linki z netu to wszystko marketing Żydów z vorwerk ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Lepsza jakość wykonania przede wszystkim, więcej przepisów i lepsze przepisy, można robić więcej ciast, sosów itp. Jak cie nie przekonuje, to bierz lidlomixa i elo. Albo dalej niech
@GrammarNazi:
Dokładnośc wagi 5g vs 1g - tutaj wiadomo, jeżeli robisz cukiernicze rzeczy to może ma to znaczenie
Gotowanie potraw w foli - fajna opcja, w lidlomixie też możesz dokupić osłonę
2,2L vs 3L - nie widzę logicznego zastosowania dla dwóch osób bez dzieci aby robić coś więcej niż 2L
Funkcja fermentacji - zwykłe ustawienie lidlomixa na odpowiednia temperature.

Na pewno thermomix wygrywa bazą cookido, nadal jednak nie widzę sensu dopłacania
@wierchel: jezu, jaki tam musi być rak w komentarzach xD
Same komentarze na FB to jest rak przez to jak gównianie to działa z tym rozwijaniem (to się udało wypokowi zduplikować) a co dopiero z taką treścią...

Swoją drogą, to pewnie ewidentny trolling jak słodziaki biedronkowe dla piesków itp xD
@wierchel ten post to oczywisty troll.

A skąd wiem?

Niedawno na spotted też dodałem podobny, ale chciałem kupić 3 sztuki niby.

Jak armia Grażyna się uruchomiła to niektóre chciały przyjedzac na północne Mazowsze z Wrocławia, z Poznania itd.
@jaavi666 _Edit 2: Fajny argument z tym że mi matka ma gotować, szkoda że gotujemy razem z żoną, brzmi to troche jak "dupa Twoja" albo "spierd*laj" gdy już konczy się argumentacja albo nie szanuje się innej prawdy niż swoja_

Zgadza się.

Posiłkowałem się opinią znajomych i ich doświadczeniami co do jakości wykonania, problemami no i przepisami, które były lepsze subiektywnie w thermomixie.

Na siłę nikogo nie chce mi się przekonywać, nikt mi
@GrammarNazi: Nie musisz mnie przekonywać, bo ja podjąłem już decyzje jakiś czas temu, po prostu po mówieniu że coś jest lepsze, czekałem na normalne argumenty, które do mnie po prostu nie trafiły, bo w przyadku odczuć subiektywnych, jest bardzo duże pole do manipulacji i "wciskania kitu". Ciesze się, jeżeli jesteś zadowolony, niech służy jak najdłużej.
@jaavi666 po co w tym wypadku przedstawiać inne argumenty niż subiektywne? Obiektywne masz w opisie każdego z urządzeń. Moc, pojemność naczynia, ilość przepisów itp. To co istotne to odczucia z używania urządzenia. Nie mam dwóch obok siebie do porównania więc piszę o tym co mówili mi znajomi i co piszą w internecie. Słyszałem że lidlomix jest bardziej awaryjny, przepisów ma mniej i wychodzą mniej smaczne. Stąd moja decyzja.
@jaavi666: nie mam doświadczenia bo sam nie korzystałem z lidlomixa, moja mama go ma i narzekała że jej nie miksował/szatkował dobrze i dodatkowy czas nie pomagał.