Wpis z mikrobloga

Mirki znajace sie na medycynie mam pytanie: jak sprawic zeby gronkowiec MRSA nie nawracał? Ostatnio znowu powrocil i to w dosc brutalnej formie, ktora skonczyla sie na cieciem i to w trzech miejscach. Z jednej zmiany (najwiekszej) ropa chyba ponad z dwa tygodnie wychodzila, tyle tego było...przepisany najpierw augumentin, po wyniku posiewu z którego wyszlo MRSA, biseptol i gentamycyna ale nie w zastrzykach a bezpośrednio na rany...patrzac do tego jaką skale osiągneła ta infekcja tym razem, boję sie że nawrót może być jeszcze gorszy co będzie miało fatalne konsekwencje, jeśli teraz mam prawie miesiac z zycia wyjęty

Jakies pomysły z jedzeniem, dietą, środkami czystości? Mydło z chloroheksydyną? Na reddicie pełno tych pomysłów itd. Badania robione nie tak dawno temu i wyniki wszystkie w normie...


#medycyna #chemia #biologia #biologiaboners #zdrowie #lekarz
  • 6
@Karbostyryl: jasne, wiem. Mupirocyne znam pod nazwą Bactroban. Mam i uzywalem do smarowania kolejnych nawet drobnych czyraków. Efekt żaden. Maść ichtiolowa dawala rade w chwilowym pacyfikowaniu takich zmian, no przynajmniej dopoki infekcja znowu nie rozkrecila sie na ogromna skalę -_- co do eradykacji i nosicielstwa, zapytam chirurga. Ale nosicielem mozna byc tez bezobjawowo czyz nie? zreszta dosc sporo ludzi chyba jest...

@Gagar NAC? co to takiego? chce sprobowac biostyminy. Niemniej jednak
@czc007: ja mam w układzie moczowym MRSA, jestem po biseptolu gentamycynie i amikacynie i cipronexie i nitroxolinie, nie miałem wymazu po leczeniu, ale nie poprawił się mój stan zdrowia po tych lekach. tylko ja mam specyficzny problem