Wpis z mikrobloga

Łojezu, jakie to było złe. Obawiałem się że położą ten odcinek ale nie sądziłem że AŻ tak bardzo.
- Riley całe życie dorastała w szkole wojskowej ale pewnego dnia doznała objawienia. Dowódca kazał jej pilować ścieków ("rozumiesz Ellie, oni tam przerzucają gówna!!?!") i wtedy zrozumiała - fedra to faszyści
- nudziło jej się w nocy więc wyszła pospacerować i przypadkiem spotkała Marlene.
- "elo, co sądzisz o FEDRZE?"
- "no elo, już ich nie lubie"
- "no to gites-majonez, jesteś przyjęta do świetlików, damy ci pilnować składu broni w centrum handlowym, oczywiście samotnie"
- oczywiście do wojskowej szkoły i ogólnie QZ można sobie dość radośnie wchodzić przez okno kiedy ma się ochotę
- to centrum handlowe które po 20 latach oczywiście całe działa, gra i buczy, włącznie z karuzelą
- oczywiście nikt tego nie widzi i nie słyszy, bo to bunkier (?)
- ubytku miliona kilowatów energii na zasilenie tego też nikt nie zauważa, bo jak każdy nastolatek dobrze wie, prąd bierze się z drutów
- w centrum handlowym czeka niezwykle uprzejmy zarażony, który pomimo tego że świetliki używają go od bardzo dawna, to grzecznie czeka i budzi się dokładnie wtedy gdy przychodzi Ellie; co za wyczucie czasu, co za savoir-vivre

Te wysilone dialogi między laskami rodem z Wednesday... dios mio, nie wiem co to miało być ale nie chce dokładki.
#thelastofus #hbomax #seriale
thorgoth - Łojezu, jakie to było złe. Obawiałem się że położą ten odcinek ale nie sąd...

źródło: pa2pxovp781m9syoom4mjsy2sawdfsrh

Pobierz
  • 30
@thorgoth: nie grałem w dlc z tym wątkiem więc nawet nie wiem jak się to ma do oryginału, ale:

- było wspomniane, że od dłuższego czasu gadała o świetlikach i ucieczce, ale Ellie nie sądziła, że mówi serio i to faktycznie zrobi
- było nakreślone, że pilnowanie ścieków to droga zwykłego szeregowego, nie mając szansy na dowództwo i w sumie szybka droga do śmierci
- to przelało czarę goryczy i zdecydowała
@rzuf22:
zakładając że FEDRA ma prąd 20 lat po apokalipsie to znaczy że ma jakąś elektrownie. Jaką? Na co? Pewnie na węgiel bo jest najprostrza. Skąd części zamienne i dostawy surowca przez 20 lat nie wiem no ale niech będzie że przymkniemy oko. Elektownia bez analizy obciążenia sieci to też kosmos bo od razu by padła ale też przymknijmy oko.
Taki prąd byłby ultra cennym zasobem i wszystko co nie byłoby
pierwsze trzy odcinki bardzo dobre, potem tendencja spadkowa. Ostatni odcinek to już okolice podłogi.


@SmutnoMi: Pierwszy świetny, składający obietnicę przynajmniej dobrego serialu. Drugi już z dziwnym tempem i "pusty", ale wciąż zachęcał do oglądania dalej. Trzeci to wielka dygresja (która moim zdaniem trwałaby z 20 minut, gdyby historia traktowała o parze najpowszechniejszej orientacji). Później to już zwyczajny zjazd do rynsztoka infantylizacji. W grę nie grałem.
Dowódca kazał jej pilować ścieków ("rozumiesz Ellie, oni tam przerzucają gówna!!?!") i wtedy zrozumiała - fedra to faszyści


@thorgoth: lewackie #!$%@?, wczesniej byl odcinek o gejach ale przynajmniej geje same sobie zorganizowaly przestrzen i byly samodzielne. teraz lesbijki z ktorych jedna stwierdza ze w swiecie gdzie ledwo jest prad nikt jej nie proponuje pracy w radzie nadzorczej wiec sa to na pewno zli ludzie(nazisci) w takiej sytuacji trzeba ODEJSC i szukac
@thorgoth: dla mnie póki co serial jest dobry. Nie wybitny, nie bardzo dobry, ale dobry. Aczkolwiek zgodzę się z wieloma opiniami, że jednak brakuje więcej akcji i napięcia. Niby gra nie jest stricte o tym, ale jednak polegała na skradaniu się pomiędzy zarażonymi, zaskakiwaniu przez nich, wykańczaniu itp. Gdyby i tego było więcej w serialu to byłoby ideolo dlatego rozumiem narzekania ludzi.

Ode mnie póki co po tych wszystkich odcinkach to
@Krupier: wiesz co, ja mam do kilku książek i właśnie do tej gry trochę stosunek emocjonalny. Nie jestem najmłodszy, pamiętam jeszcze jak byłem nastolatkiem i przeżywałem czytanie Wiedźmina. A potem powstała polska ekranizacja i twórcy zaatakowali mnie tym kreskówkowym smokiem z teletubisiów. Pamiętam swoje uczucia z tamtego momentu i bardzo nie chciałbym ich poczuć raz jeszcze, przy TLOU.

Dlatego absolutnie ma racje @pieknylowca ja mam zbyt poważny stosunek do tego serialu