Wpis z mikrobloga

Stoję przed zakupem #samochod #kia #ceed wybór padł na samochód #poleasingowy .
I jedyne co mnie martwi to że przeglądy olejowe były robione co 30 tys. km
Samochód to ten https://www.otomoto.pl/oferta/kia-ceed-ceed-1-6-crdi-m-ID6FhyUK.html
Ten wygląda spoko, nie jest styrany, miał jakąś drobną przygodę kolizyjną, dostałem całą historię do niego.
Co myślicie?
Będę go jutro sprowadzał z mechanikiem.
#motoryzacja #zakupsamochodu #kiciochpyta
  • 13
@ElCidX: Mam Tucson z 2018 roku od nowości i też robię przeglądy co 30 tys, producent tak zaleca, rozmawiałem w ASO czy to jest na pewno dobre podejście i mi mówili, że w silniku nic się nie będzie działo. Raz już tu kiedyś pisałem o tym i dość mocno mnie zjechali za wymianę oleju co 30 tys. Zdania ekspertów są podzielone ale większość mówi, żeby zmieniać olej częściej. Teraz już nic
@bladyatl
Bo te interwały są zrobione pod floty i najmy długoterminowe. Firma bierze takich samochodow kilkanaście lub kilkadziesiat i serwis ma być dla nich tani. I tak te auta sprzedają po 3 latach wiec co ich to obchodzi. Generalnie do 200-300 000 km w takim aucie nic się nie stanie raczej z silnikiem, turbosprężarką, rozrządem itd., ale na pewno lepiej wymieniac olej częściej. Ja często kupuje poleasingowe auta z takim interwałem i
@ElCidX: Większość aut używanych w Polsce to owe poflotówki. Niestety takie sa realia. W bmw masz czujnik zużycia oleju i rzadko się zdarza, żeby wymiana była później niż 25k. W kia chyba tego nie ma :/

Jeśli to auto robiło trasy (bo ma duży przebieg) to z silnikiem nic złego nie powinno być. Turbina pewnie może dawać jakieś znaki zużycia, ale niekoniecznie.

Wygląda jak normalnie użytkowany diesel. Ja bym brał
@telemach20 jestem po wymianie silnika który się zatarł przy przebiegu 150kkm. kupiłem z przebiegiem 100kkm po 3 wymianach oleju (pierwsza po 26kkm).
jeśli ktokolwiek twierdzi że interwał wymiany oleju co 30kkm nie szkodzi w żaden sposób silnikowi to jest debilem albo szuka debila który w uwierzy.

wydałem 25 tys zł na drugi silnik, regenerację turbin i wszystkie pierdoły z tym związane (nowe panewki itp).

po tej robocie olej przerobił 500 km w
@ElCidX: Najgorzej jak ktoś na pierwszym oleju prosto z salonu przejedzie te 30k i dopiero zrobi wymianę, bo "tak zaleca producent". Ja u siebie zmieniłem po 1k i potem po 10k
@ElCidX: autko spoko ale zapewne było przedstawiciela firmowego. Nawet jak miał co 30k km (chociaż dla mnie to bestialstwo dla silnika) to i tak drugie tyle powinien spokojnie Ci przejechać.
Gorzej ze Kia nie są cynkowane - ale jezeli nie stało non stop na dworze to tez powinno byc si :)