Wpis z mikrobloga

Robie generalke swojego kurnika i powiem tak, ekip budowlanych jest duzo dostepnych, to fakt, tutaj nie narzekam, dzwonie do ekipy 2 tyg i wchodza max ale ceny z kosmosu i materialy to prkatycznie z miesiaca na miesiac drozeja, worek betonu w kastoramie z 14zl za worek w styczniu do 16 zeta wczoraj. Zawsze dzwoncie do kilku ekip bo rozstrzal jest niezly jesli chodzi o robocizne.

Planowalem wydac 150K na to a skoncze na 200 (Mam nadzieje) - wszystko skrzetnie zapisuje w ekseliku ktorym na koniec sie podziele.

Trzymajcie sie na tagu, nie jest lekko na nieruchach oj nie jest.

#nieruchomosci
  • 33
@golomb13: A sam coś robisz? Ja miałam okazję kupić tani kurnik do generalnego remontu i odpuściłam. Jednak koszty wymiany wszystkich instalacji i ogólnie remontu są z kosmosu. W dodatku sama niewiele bym zrobiła ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@golomb13: jakie ceny? Wawa punkt świetlny 90-140zl, płytki 100-140zl spieki 2,4m x 1,2 po 400zl klejenie. Materiały na łazienkę kleje i inne pierdoły to około 2k. Podłogi w drewnie to 500zł/m.

Ekipy różnie z dostępnością, te lepsze nadal mają terminy na 3msc w przód, te gorsze mogą wchodzić od zaraz. Ceny materiałów, wg wykopków spadły na wykresach, ale rzeczywistość w budowlanym swoje.
@golomb13: 200 tysięcy na remont? Jest to już naprawdę wysoki budżet na remont :)

Podejrzewam, ze jest to Twój pierwszy remont? Sama jak 10 lat temu remontowałam swoje pierwsze mieszkanie, też wydałam kupę kasy na rzeczy, które niekoniecznie były tego warte (nie wiedziałam też jak weryfikować pracę ekip remontowych). Teraz po 3 remontach kapitalnych mieszkań i 2 wybudowanych domach, wiem co warto, czego nie. Pierwszy remont zawsze jest męką (szczególnie, ze
@arsze_nick: Mialem znajomego elektryka, zrobil mi za przyslowiowa "flaszke" ale trzeba uzerac sie z energetyka, spoldzielnia, bo to zmiana z 1 na 3 fazy, wsio poszło ok ale papierkowej roboty masa. Fajnie bo pod siebei ukladasz cale mieszkanie de facto, rozwalilem scianke dzialowa, wszystko zostalo przeniesione wiec to jest ok. Jak sama sama masz ogarniac i czasu na to nie masz, odpusc, nie pakowalbym sie w to gdyby nie fakt ze
krzywy sufit, mieszkanie niskie bo standard lat 90 czyli sufity 250 - wiec nie zaloze podwieszki bo trace kolejne 10cm wiec trzeba naciagac gladz - pyk ekstra 3 kola. Wylewki/Szpachla/malowanie 20K, Meble 50K, oswietlenie 15K - i tak sie dodaje...


@golomb13: pilnuj, żeby kartongipsem nie #!$%@? ścian

heheh 2 złote a worku! hahahahahahahahahahahahah astronomiczne podwyżki - nawet mi was nie żal


@dzikuZplasriku: to ciągle więcej niż twoja podwyżka na godzine
@albert011111: potrzebowalem raptem 20 workow, na skladzie taniej ale jak bierzesz kilka innych rzeczy z transportem to po co brac od innych skladow ktore nie maja wszystkiego na stanie?

@Kiedysbedeczerwonka za 64 "puszki" zaplacilem ~4K z materialem - co prawda pracowalismy glownie w likendy ale cena ok

@marta_am zgadza sie, na chwile obecna tak wyglada moja prognoza, ale schodze powoli z cen - 200K to najczarniejszy scenariusz, zawsze taki najlepiej zakladac
@golomb13: Taka podpowiedź ode mnie: najwięcej można zaoszczędzić na łazience. Polecam położyć jak najmniej płytek. Płytki jedynie na podłodze i tam gdzie jest wanna (do wysokości 120 cm w przypadku wanny). I tam gdzie jest prysznic. Żadnej mozaiki i dekorów, tylko proste jednolite płytki (dekory bardzo źle się starzeją). Na pozostałe ściany gładź i v33 hydrobariera, mam obecnie w jednej łazience na ścianach za wc i przy umywalce, super się zmywa
@golomb13: Jezu, serio 200k za 55 metrów? Co tu niby tyle kosztuje? Zrywanie starych paneli/płytek takie drogie jest?

Poważnie pytam, bo sam zaczynam dzwonić po ekipach i nawet nie trzeba długo szukać w google, aby znaleźć pełno ofert gdzie w 1000-1200 PLN za m2. masz już zrobione pełne wykończenie bez mebli (pomalowane ściany, podłogę, łazienkę, kuchnię, oświetlenie, ewentualnie jak trzeba to jeszcze drzwi na wymiar itd.)

"W tej cenie jest wszystko,