Wpis z mikrobloga

Eksperyment baza prawie dobiega końca. Wnioski? Tak się nie da żyć xD W marcu chyba wrzucę jakieś 30s interwały 2x w tygodniu, bo na samą bazę to dnia brakuje. Zrobiłbym test ftp, ale rampa może być niemiarodajna, bo robiłem tylko niskie intensywności, a nie jestem psychicznie chory, żeby robić 20min test. Czyli dalej będzie jazda na oko, na strefach hr wyciągniętych z dupy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#szosa #rower #zwift #teambaza #team300w
churagan - Eksperyment baza prawie dobiega końca. Wnioski? Tak się nie da żyć xD  W m...

źródło: image_2023-02-26_211107334

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • 0
@dablju_: Nigdy tyle nie jeździłem. W porównaniu do innych to mam bardzo mało godzin i km rocznie. Akurat teraz mam na tyle dobrą sytuację życiową, że mogę jeździć codziennie i obseruję co się dzieje. Nigdy nie dociągnąłem formy do sezonu startowego, bo zimą robiłem interwały w trupa, ale pod koniec stycznia się wypalałem. Może dzięki temu, że bazę można robić nawet jak jestem zmęczony to w tym roku się uda.
  • Odpowiedz
  • 0
@dablju_: Można powiedzieć, że od początku lutego. Na początku lutego miałem średnie 156bpm przy 230W, dziś miałem 156 przy 280W. Przed rozpoczęciem przy 260w miałem średnio 175bpm, dziś przy 280W 156bpm. Moja druga strefa HR to 147-164.
  • Odpowiedz
@churagan: Moja druga strefa HR to 147-164 WUT XD?
Jaki masz Max hr i jak to policzyłeś. Czyli wszystko później 147 to zero treningowe dla ciebie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@TypowyXD: W tamtym roku przez godzinę raz wykręciiłem 178, raz 184bpm i tak mi wyznaczyło strefy intervals, więc tego się trzymam xD Jeżdzę tak, żeby nie sapać, tzw "talk test". Czasem to wychodzi 200W, czasem 280. Raz na rozgrzewce miałem 140W i od razu 140 bpm i co o tym myśleć. Nie wiem, bo dzis przy 140bpm to miałem 250W.
  • Odpowiedz
Czasem to wychodzi 200W, czasem 280


@churagan: Trochę duży rozstrzał jak na komfortowe mówienie XD

Raz na rozgrzewce miałem 140W i od razu 140 bpm i co o tym myśleć. Nie wiem, bo dzis przy 140bpm to miałem
  • Odpowiedz
@churagan: ale zaraz, co to znaczy raz 178, raz 184? Zrób test do odcinki, zmierz najwyższy puls i wtedy wyznacz strefy. A najlepiej od razu też ftp jak @Poemat radzi. Jak masz HR max 184 to masz zbliżone strefy do moich gdzie Z2 jest w przedziale 117-137. A jak ty jeździsz przy 147-164 to to jest tempo i nie ma nic wspólnego z Z2 xD
  • Odpowiedz
  • 0
@dablju_: Mój max z treningu to 200. Wg tego 2 strefa to 149-161. Tak czy srak jak jestem w przedziale 150-160 to jestem w drugiej i elo xD Jak mam dobry dzień to zwiększam waty, żeby się w tym mieścić, jak mam gorszy to zmniejszam, żeby nie wychodzić za i to cała moja filozofia bazowca.

A tu zaczyna sie: zrob test ftp, bez testu to nie potrenujesz dobrze, jak możesz
  • Odpowiedz
@churagan: no dobrze, to jak masz max hr to i strefy tętna masz dobrze obliczone. Ale one niekoniecznie muszą pokrywać się z watami. Widzisz, jest taki mądry wykres który ci powie czy jeździsz optymalnie czy nie. I te strefy z wykresu zależą od mocy. Załóżmy na potrzeby tego eksperymentu że masz ftp 350w. Druga strefa dla takiej mocy będzie w okolicy 192-262w (55-75%). Jak zaczniesz sobie jeździć po 270-280w i
dablju_ - @churagan: no dobrze, to jak masz max hr to i strefy tętna masz dobrze obli...

źródło: f1677a_be8ec130b1ac403f91af4d48b0c0b2de~mv2

Pobierz
  • Odpowiedz
@churagan: ty idź do kardiologa sportowego jak masz takie rozstrzały. To ze np. Przy jednej mocy masz 10-15 oczek tętna więcej spowodowanych narastającym zmęczeniem, niewyspaniem, siłownią jest normalne. Ale nie jakieś patologicznie 75W. Albo masz #!$%@? pomiar mocy/trenażer albo serce XD
  • Odpowiedz
  • 0
@dablju_: Ludzie się zabijają wymyślnymi interwałami od jednego testu do drugiego żeby zrobić 5W ftp więcej, czyli w granicy błędu trenażera xD To nie jest tak że jadę 270-280W przez 2h czy coś. Trening wygląda mniej więcej tak jak na zdjęciu niżej. Te 280W to w sumie pojawiło się dopiero pod koniec tego tygodnia, wcześniej było w granicach 250W. Ja sobie oglądam seriale i macham nogami i mam +40w na
churagan - @dablju_: Ludzie się zabijają wymyślnymi interwałami od jednego testu do d...

źródło: image_2023-02-27_104907927

Pobierz
  • Odpowiedz
@churagan: chciałem ci znowu coś więcej napisać ale czy jest sens się produkować jak walisz po 5 browarów na wieczór? Mam nadzieje że tak nie wygląda każdy twój dzień bo równie dobrze mógłbyś żreć orzeszki przed tv
Przypomina mi to "trening" kumpla z ustawek, codziennie po 10-12h w robocie, trener mu zrobił rozpiskę na kilka miesięcy, on to realizuje ale wiecznie jest zejachany i nic nie wychodzi, wraca do domu
  • Odpowiedz
  • 0
@dablju_ a jest sens odmawiac sobie czegoś po to, żeby przyjechac 2 miejsca wyżej? W lokalnych zawodach o złote kalesony o top 3 walczą vcmistrz akademicki mtb, mistrz olimpijski osob głuchych i niedosłyszących, były mistrz litwy xc maraton, mistrz polski juniorow w przełajach. A ja jestem zwyklym typem co lubi sobie troche pojezdzic i miec z tego fun, a nie zalewać się potem w pokoju i odmawianie piwka ze znajomymi to
  • Odpowiedz
żaden nie wykręci tego wyniku przez godzinę. To ile to FTP jest warte?


@churagan: Uwaga wsadzam kij w mrowisko - FTP to nie jest moc, którą jesteś w stanie utrzymać przez 1h ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz