Wpis z mikrobloga

Czy jest sens kupowania szamponu przeciwko wyapdaniu włosów, czy bez roznicy jesli kupie cokolwiek np. za 10zł, zamiast kupić przykładowo TOŁPA antipollution przeciw wypadaniu włosów

A jesli te szampony przeciwko wypadaniu, to jedno wielkie kłamstwo, to dlaczego nikt sie tymi kłamstwami nie zajmuje?

I jeszcze jedno - jest jakaś różnica miedzy szamponami przeciwko wypadaniu włosów, dla mężczyzn i dla kobiet?

#pytanie #niebieskiepaski #rozowepaski #medycyna #wlosy #pielegnacja
  • 53
@stanley___: Szukając odpowiedzi na moje pytanie, znalazłem moje pytanie na pewnym forum z 2016 roku, gdy mialem 22 lata xD Nic sie nie zmieniło. Tylko ze wtedy w wiekszosci tak jak ty. pisali mi ze nic to nie da i odpuścilem temat
Kilka lat temu znalazłem informację o prowadzeniu badań nad lekkim na łysienie przez kilka firm (głównie azjatyckie) i dwa z nich były już w zaawansowanym stadium. Nie wiem jak to ma się obecnie bo już nie śledzę tych zagadnień ale pewnie przez pandemię mieli opóźnienia.
Na zagranicznych forach na pewno znajdziesz cos na ten temat. Póki co raczej pozostaje Ci finasteryd...
@essos: nie wiem co jest w drogeryjnych szamponach, które radośnie reklamują się jako takie środki, ale generalnie do wzmocnienia włosów, żeby np. nie robić im krzywdy przy czesaniu dłuższych, poleca się wcierki do skóry głowy i masaż. Tylko to nie jest konsekwencja hormonów, tylko osłabienia mieszków włosowych, więc nie wiem czy cokolwiek zmieni jeśli chodzi o po prostu łysienie.
@essos: to nie jest jedno wielkie kłamstwo, natomiast nasilone wypadanie włosów może być spowodowane różnymi czynnikami, choćby stresem.

W pierwszej kolejności zadbaj o zdrowie skóry głowy. Jak już chcesz coś kupować, to wybieraj raczej bardziej "specjalistyczne" marki, np. Basiclab, Mawawo, Anwen, Hairy tale, The ordinary.

1. https://cosibella.pl/product-pol-1111-The-Ordinary-Multi-Peptide-Serum-for-Hair-Density-Peptydowe-Serum-na-Porost-Wlosow-60ml.html

Serum do skóry głowy z kofeiną - pobudza mikrokrążenie skóry, stymuluje wzrost włosów. W składzie znajdziemy również kompleksy peptydowe takie jak Biotinoyl Tripeptide-1, który
@essos: jeśli wypadają przez łysienie typu męskiego to żaden szampon nie pomoże (szampon może być jako dodatek). Idź do dermatologa i to szybko bo włosy gdy wypadną to b.trudno jest je odzyskać. Najłatwiej jest je zatrzymać gdy jeszcze są.

Zapraszam na tagi #lysienie i pokrewne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@stanley___:

Kilka lat temu znalazłem informację o prowadzeniu badań nad lekkim na łysienie przez kilka firm (głównie azjatyckie) i dwa z nich były już w zaawansowanym stadium. Nie wiem jak to ma się obecnie bo już nie śledzę tych zagadnień ale pewnie przez pandemię mieli opóźnienia.


Jak zwykle pewnie nic z tego nie wyszło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nadal mamy tylko podstawowe leki zatwierdzone 20 lat temu
@SkrytyZolw: Dzieki wielkie, za rozpiske, chociaz nie ukrywam z4e troche drogo. Jabym mial pewnosc ze pomoze to bym kupil, ale nie wiem czy warto wydwac tyle pieniędzy

A co sądzisz o tej Tołpie? https://www.ceneo.pl/96882034#tab=spec
Niby tez marka ktora produkuje specyfiki do skóry (mam od nich krem do twarzy i pod oczy)

Albo cos innego co jest Amazon do okolo 30, max 40zł? Tam bym chociaz mial darmową wysylke
@essos: to są właśnie niedrogie kosmetyki z dobrym składem. Moim zdaniem bez sensu coś kupować tylko dlatego, że producent obiecuje jakieś efekty, a skład ma lichy. Natomiast nie znam składów tego co wrzuciłeś, jakości wymienionych marek jestem pewna.

Albo cos innego co jest Amazon do okolo 30, max 40zł?


Raczej w tej cenie będzie ciężko.
@essos: na pewno peptydy miedziowe oraz inne (przy ordinary masz nazwy), a także wszystko co wspiera nawilżenie i oczyszczenie skóry głowy: pantenol, alantoina, niacynamid, glukonolakton. Natomiast musisz sobie zdawać sprawę z tego, że są drogie w produkcji, zatwm przeciętna cena kosmetyku to bedzie 200-300zł. Poza ordinary, które uznałeś za drogie xD Musisz zdecydowaćco wolisz: tanie czy skuteczne.

Możesz zacznąć od po prostu zadbania o skórę głowy, w wielu przypadkach to wystarczy.
Możesz zacznąć od po prostu zadbania o skórę głowy, w wielu przypadkach to wystarczy. Zacznij dobrze ją oczyszczać i stosuj wcierkę, ma bardzo dobre opinie, alurat oba są na promce i kosztuję po 20zł. I nie myj głowy zbyt często, rzadko kiedy trzeba robić to codziennie.


https://drogeriapigment.pl/szampony-peelingujace/17869-anwen-wake-it-up-enzymatyczny-szampon-kawowy-200-ml-5907222404362.html


@SkrytyZolw: A to nie jest szampon, tak jak tam pisze? I czy na pewno dziala przeciw wypadaniu wlosow? Bo nie podają takiej informacji
@essos: zadbanie o zdrowie skóry głowy może rozwiązać problem z wypadaniem włosów. Dlatego podałam kosmetki do zadbania o skórę. W końcu to w niej się znajdują cebulki i to na nią masz działać :) Tak, to jest szampon, ale nie do stosowania na co dzień, a co np. 3-4 mycie.
@SkrytyZolw: Kurde, dzisiaj ktoś mi powiedzial, ze coraz bardziej łysieje. Aż sie przestraszyłem. Musze jak najszybciej cos z tym zrobić.
Zwiekszam budżet do 80zł na szampon + cos odzywczego.

Da sie mieć coś lepszego niż te dwie opcje?
Szampon: https://drogeriapigment.pl/szampony-przeciw-wypadaniu-wlosowwzmacniajce/22777-mawawo-szampon-do-wlosow-wypadajacych-250-ml-5907483411499.html
Odżywka: https://drogeriapigment.pl/wcierki-do-skory-glowy/22506-anwen-grow-me-tender-ziolowa-wcierka-rozgrzewajaca-150-ml-5907222404669.html

Moze lepiej tanszy szampon a jakas inna, droższa odżywka?
@essos: grow mi tender to nie odżywka, tylko wcierka. Nie ma sensu walczyć z wypadaniem włosów bez zadbania o zdrową skórę głowy. Zacznij od tych podstaw, za trzy miesiące Możesz włączyć serum peptydowe z the ordinary.
@essos:

ogolnie coś co moze odżywić włosy


Powtórzę raz jeszcze, bo ewidentnie nie załapałeś :D Jeżeli chcesz walczyć z wypadaniem włosów, to nie masz dbać o włosy, tylko o skórę w której znajdują się cebulki tych włosów. Rozumiesz? Nie ma znaczenia dla wypadania włosów czy masz je gładkie i błyszczące, za to ma znaczenie czy masz zdrową skórę głowy zapewniającą cebulkom włosów optymalne warunki.

Weź:

- szampon Anwen peelingujący
- wcięrkę
@SkrytyZolw: Ok. Co do składu szamponow Dermedic, to tutaj są podane:

DERMEDIC CAPILARTE szampon wzmacniający, hamujący wypadanie włosów:"
https://gemini.pl/dermedic-capilarte-szampon-wzmacniajacy-hamujacy-wypadanie-wlosow-300-ml-0056641

DERMEDIC CAPILARTE Szampon-kuracja stymulujący wzrost włosów:
https://gemini.pl/dermedic-capilarte-szampon-kuracja-stymulujaca-wzrost-wlosow-300-ml-0056642

Czytalem tez gdzies koemntarz ze naprzemiennie je mozna używac
@SkrytyZolw: Dobra, szarpnąłem sie i zeby sie juz tak nie pierdzielić, kupilem wszystko co mi poleciłaś, za 100zł łącznie, czyli Mawawo, Grow me tender i ANWEN mint it up peelingujący. Mam nadzieje, że pomoże
@SkrytyZolw: A w jaki sposob używac tego zestawu? Codziennie nie musze myć głowy. Optymalnie byloby co dwa dni, czy moze co trzy?
I jak używać wcierki? Codziennie?
Szampon peelingujący, co 7 dni, prawda?
@essos: przy regularnym stosowaniu szamponu peelingującego częstotliwość mycia może się jeszcze zmniejszyć. Szampon peelingujący raz w tygodniu. Wcierka zgodnie z zaleceniemi producenta.
@SkrytyZolw: A jak stwierdzić czy mam wrazliwą?
Moge to stwierdzić po ksórze twarzy i dloniach? Bo wydaje mi sie że jest wrażliwa. Np. przy praniu dlonie robią mi sie czerwone. Na czole w dotyku tez sie wydaje sucha, a na głowie nie mam pojęcia jak to stwierdzić
@essos: to faktycznie dziwne, że masz suchą skórę. Co za zagadka xDDD jak nie chcesz być stary i pomarszczony przed 50-tką, to kup se porządny krem nawilżający i krem z filtrem 50 na dzień. No w zimie i wczesną wiosną może być 30. Bielenda supremlab ma świetny nawilżający krem z filtrem w jednym.
@essos: jak nie siedzisz przy oknie to nie musisz.

Pic na wodę, na szczęście mamy już wiele kosmetyków opartych na składnikach o potwierdzonej naukowo skuteczności, więc po co tracić kasę na nic nie robiące produkty?

Najlepszą profilaktyką przeciwstarzeniową jest krem z filtrem i nieopalanie się. A także retinol i jego pochodne, jedyna substancja zatwierdzona w USA jako substancja o działaniu odwracającym skutki fotostarzenia skóry, a także wygładzającym zmarszczki i zapobiegająca powstawaniu
Pic na wodę, na szczęście mamy już wiele kosmetyków opartych na składnikach o potwierdzonej naukowo skuteczności, więc po co tracić kasę na nic nie robiące produkty?


@SkrytyZolw: A czemu twierdzisz, ze nic nie robią? Nawet jako "nawilżacz" sie nie nadaje?
Ogolnie te produkty poleciła mi ekspedientka w hebe. Potem tez patrzyłem na opinie w necie, to niby były / są dobre. Ale ja sie nie znam, wiec nie wiem co jest
Ten do twarzy nie ma w składzie praktycznie żadnych humektantów, tej pod oczy nieco lepszy, ale też ma typowo dla tołpy, mase zbędnych dodatków w składzie, a niewiele faktycznie skutecznych. Ale ten pod oczy jest nieco lepszy.

Ogolnie te produkty poleciła mi ekspedientka w hebe


Która ma wykształcenie w zakresie dermatologii estetycznej czy kosmetologii? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Raczej wątpie, bo nie pracowałaby wtedy w drogerii.

No i
@SkrytyZolw: Kurde, dotarłem dzisiaj do komentarza jednej osoby, że ta wcierka Anven grow me tender może wpływać negatywnie przy łysieniu androgenowym przez kozieradkę w składzie, i jeszcze bardziej nasilić wypadanie.. Nie wiem jaki mam rodzaj łysienia, ale niewykluczone, że to androgenowka, wiec chyba lepiej nie ryzykować i kasa w błoto
@essos: nie, nie wiedziałam o randomowym komentarzu w internecie. Wiedziałam za to o badaniach na temat jej pozytywnego wpływu na skórę głowy. Dobra, nie chce mi się już, Ty nie szukasz rozwiązania tylko zajęcia ewidentnie. Każdy Mirek, któremu w tej kwestii doradzałam kupował, wypróbowywał i albo było git albo próbował innego produktu. Inaczej się nie da. A Ty zamiast zacząć stoaować i samemu sie przekonać czy pomoże, to tworzysz pierdyliard wpisów