Wpis z mikrobloga

@JuzTuKiedysBylem:

na dole: zmanipulowany wykres, który wyłącza staking i LSD, który wynika z przejścia łańcucha na PoS (wyklucza około 17mln ETH). Staking to nie do końca DeFi, ale odpływ ETH jest tu jak najbardziej uzasadniony, bo w PoW ten ETH nie miał nic innego do roboty. Sieci L2 też nie są liczone, bo z perspektywy sieci eth, środki leżą na kontrakcie: https://l2beat.com/scaling/tvl
gysnde - @JuzTuKiedysBylem:

na dole: zmanipulowany wykres, który wyłącza staking i L...

źródło: Screenshot 2023-02-23 at 09.47.37

Pobierz
@gysnde: Twój wykres dopiero jest zmanipulowany. Weź się nie kompromituj.
Zrobiłem zakres ten sam na górze i na dole, od początku 2022.
Masz, poniżej jeszcze raz, z zaznaczonymi Twoimi ptaszkami.
Nawet nie chcąc poniżyć ETH bardziej (bo ath wypada pod koniec stycznia na 40 milionów) to masz:
34,86 milionów ETH 1.01.2022 i 29,89 milionów obecnie.
Spadek 14%.
Dla porównania BTC 1.01.2022: 3,34k, obecnie: 5,31k.
Wzrost 59%.
Nie wiem skąd wziąłeś to
J.....m - @gysnde: Twój wykres dopiero jest zmanipulowany. Weź się nie kompromituj.
Z...

źródło: Capture

Pobierz
Wraz z wzrostem adopcji i użyteczności (coraz więcej punktów akceptujących BTC po LN) będzie rosło capacity LN.


@JuzTuKiedysBylem: rosło dynamicznie w 2022, czy jest pewny dalszy wzrost to bym się nie zakładał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@JuzTuKiedysBylem: Nie założyłem okularów i B pomyliłem z 8, lol. przyrost 20%, ale 5k BTC to jakieś 0.12mld. Na samym AAVE jest 50x więcej, a Arbitrum (L2) ma 30x więcej. Jak policzysz wszystkie protokoły, to w DeFi ETH jest ponad 400x więcej niż w LN.

Rajcujesz się jakby jakiś penny stock lub inny shitcoin skoczył 20% przy mcap $100mln. Z czym do ludzi? XD

Wszystkie wykresy, które nie pokazują zera w
gysnde - @JuzTuKiedysBylem: Nie założyłem okularów i B pomyliłem z 8, lol. przyrost 2...

źródło: Screenshot 2023-02-23 at 10.20.10

Pobierz
@gysnde: chodzi tylko i wyłącznie o trend.
DeFi na ETH nie ma żadnej realnej użyteczności jak i całe ETH. Nie ważne na ile jest wyceniane obecnie w śmieciowych USD.
Zobacz ile użyteczności daje ludziom te 0,12 mld USD w LN.

Pokaż mi podobny film jak wkleiłem wyżej, gdzie ETH rozwiązuje jakiś problem zwykłych ludzi w realnym świecie.
Dla BTC przykładów jest tysiące, a będzie tylko więcej.
Wszystkie wykresy, które nie pokazują zera w osi Y trochę manipulują, bo nie widać pochodnej ;)


@gysnde: nie chcesz, żebyśmy wartości z 01.01.2022 z tych dwóch wykresów nałożyli na zero osi Y, uwierz mi. xD
Tu jeszcze możesz próbować zaklinać rzeczywistość jakoś. xD
nie chcesz, żebyśmy wartości z 01.01.2022 z tych dwóch wykresów nałożyli na zero osi Y, uwierz mi. xD

Tu jeszcze możesz próbować zaklinać rzeczywistość jakoś. xD


@JuzTuKiedysBylem: o czym Ty piszesz? Wcześniej już pokazałem Ci jak wygląda ten wykres z zerem. Oczywistym jest, że spadki udziałów nie są tak ostre (kąt 30 stopni), bo dzięki temu, że widać 0, wykres jest bardziej płaski.

DeFi na ETH nie ma żadnej realnej użyteczności
gysnde - >nie chcesz, żebyśmy wartości z 01.01.2022 z tych dwóch wykresów nałożyli na...

źródło: Screenshot 2023-02-23 at 10.32.00

Pobierz
@gysnde:

o czym Ty piszesz? Wcześniej już pokazałem Ci jak wygląda ten wykres z zerem. Oczywistym jest, że spadki udziałów nie są tak ostre (kąt 30 stopni), bo dzięki temu, że widać 0, wykres jest bardziej płaski.

o tym, że gdybyśmy ostatni rok z hakiem (od 1.01.2022) uznali jako zero i operowali na wspólnej osi X czasu, gdzie Y jest wyrażony przez wzrost procentowy od punktu 0,0 to ETH by bryknął
Poza tym DAI to algorytmiczny stablecoin, który ma pokrycie jedynie w tokenach MakerDAO, które są mintowane albo palone, żeby utrzymać pega do USD. To jest ponzi i to tylko kwestia czasu jak pojedzie za Luną.


@JuzTuKiedysBylem: Tak to chyba zamyka temat Twojej fachowosci. To podstawowy protokol na ETH a nie jestes nawet blisko idei jak to dziala :)
@JuzTuKiedysBylem:

Skoro jest takie popularne to na bank już ktoś wymyślił technologię, która pozwala dokonywać tym codziennych płatności i jest wiele nagrań, gdzie ktoś jej używa. Pokażesz któreś?

Myślisz, że jakieś anegdotyczne pokazanie kilku sklepów na zadupiu mówi cokolwiek o adopcji? Nie znam hiszpańskiego, ale ten Pan miał coś do powiedzenia: https://youtu.be/MwpqYv7Is00?t=1835 . W innym wywiadzie mówił też, że ludzie sporo używają Binance, gdzie nie ma opłat transferowych: https://youtu.be/3HEGAeTtnko?t=1370 .

Tak
gysnde - @JuzTuKiedysBylem: 
Skoro jest takie popularne to na bank już ktoś wymyślił ...

źródło: Screenshot 2023-02-23 at 12.27.31

Pobierz
@banciur:

Tak to chyba zamyka temat Twojej fachowosci. To podstawowy protokol na ETH a nie jestes nawet blisko idei jak to dziala :)

W przypadku crashu rynku, gdzie cena MKD pikuje, powiedz mi co się stanie z DAI w przypadku depega, a następnie wyczerpania Surplus Reserve do pokrycia braków na wykupienie liquidated collateral, gdy nikt nie będzie miał kasy, żeby spłacić swoje pożyczki w DAI?
Umówmy się, że argument: 'były już
J.....m - @banciur: 
 Tak to chyba zamyka temat Twojej fachowosci. To podstawowy prot...

źródło: Untitled

Pobierz
@JuzTuKiedysBylem:

W przypadku crashu rynku, gdzie cena MKD pikuje, powiedz mi co się stanie z DAI w przypadku depega, a następnie wyczerpania Surplus Reserve do pokrycia braków na wykupienie liquidated collateral, gdy nikt nie będzie miał kasy, żeby spłacić swoje pożyczki w DAI?


Najpierw stracą posiadacze MKR - można ich rozwodnić w nieskończoność, a Jak się nie znajdą chętni na MKR, to DAI straci pega, np. $0.8. Nie będzie spirali śmierci,
gysnde - @JuzTuKiedysBylem:
 W przypadku crashu rynku, gdzie cena MKD pikuje, powiedz...

źródło: Screenshot 2023-02-23 at 13.19.43

Pobierz
Najpierw stracą posiadacze MKR - można ich rozwodnić w nieskończoność, a Jak się nie znajdą chętni na MKR, to DAI straci pega, np. $0.8. Nie będzie spirali śmierci, o ile jakaś część zabezpieczenia nadal będzie wartościowa. Jak się dalej nie znajdą chętni na arbitraż lub MKR token, to protokół upadnie.


@gysnde: o to, to. Dziękuje za przyznanie racji. Może kolega @banciur jednak zrozumie w co ładuje kapitał i na jakich #!$%@?
Tu pytali ludzi co sądzą o prezydencie i btc w Salwadorze:

https://www.youtube.com/watch?v=6Te6j20-xEY


@JuzTuKiedysBylem: chyba nie czytasz dobrze tej sytuacji. Kobieta nie chce używać bitcoina - chce dolary, więc zgrywa głupią, ale wie że ma obowiązek przyjąć bitcoina i że niezadowolony "bitcoiniarz" może ją #!$%@?ć do aparatu opresji, co jego samego też czyni opresorem wcale nie lepszym od kolonizatorów hiszpańskich. Musi używać teraz internetowych pieniędzy, które są wymysłem kilku białych nerdów i
Nie zrealizowałeś jeszcze, że bitcoin jest pierwszym i do tej pory największym shitem. Będzie miał piękny pogrzeb.


@gysnde: nadal czekamy na flippening za miesiąc zgodne z przepowiedniami.
Później możecie wyznaczyć kolejną datę definitywnego flippeningu, przy której za kilka lat znów będziemy z Was gnić.