Wpis z mikrobloga

Kolejny update dot. https://wykop.pl/link/7021495/alarm-przeciwpozarowy-w-parku-wodnym-a-obsluga-rozlicza-zegarki-klientow

Zadzwoniłem dzisiaj do KMP w Tychach dopytać na jakim etapie jest moja sprawa. Dostałem informację, że sprawa została przekazana do działu kryminalnego KMP w Tychach, a sprawą zajął się prokurator ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Także czuje dobrze człowiek

#afera #tychy #parkwodny
  • 60
@Mewtwo: niestety, ale trochę Ci zepsuję nastrój.

Zapewne okaże się, że zagrożenia nie było już w trakcie całej ewakuacji i nagrywania filmiku. Ktoś straci pracę (pewnie jakiś recepcjonista), a sprawa zostanie umorzona.

Walczyłem z podobnym gównem kiedyś i tak to się skończyło. To nie jest kraj dla normalnych ludzi.
No i na początek oni wszczynają sprawę w celu wyjaśnienia czy doszło do przestępstwa. Jak uznają, że doszło to stawiają komuś zarzuty i wszczynają właściwą sprawę. Jak nie, odmówią wszczęcia sprawy i tak to się zazwyczaj kończy. Stosunkowo rzadko jednak wszczynają sprawę od razu. Zazwyczaj odmówią i masz 7 dnia od doręczenia decyzji na napisanie zażalenia do sądu. Dopiero jak w sądzie wygrasz to może coś dalej z tego będzie, a może
@Mewtwo: ja tylko nie rozumiem jednego - czemu wszyscy stali tam posłusznie jak stado baranów? ja bym wydarł mordę na tę dziewczynkę w recepcji i wyszedł siłą, naprawdę jakaś tam nastolatka ma taką władzę, że kilkaset osób nie poczuło, że po prostu może zignorować jej #!$%@?? xD
To nie jest "patologiczne". Jeśli by nie było tego etapu każdy mógłby np. Ciebie oskarżyć, że go pobiłeś albo mu coś ukradłeś i od razu miałbyś postawione zarzuty. Po to jest właśnie postępowanie wyjaśniające.


@mbasasello: Po tym etapie w przypadkach nawet bardzo oczywistych, prokuratura praktycznie zawsze odmawia wszczęcia właściwego postępowania. W tym wypadku pewnie napiszą, że to był fałszywy alarm, nie było zagrożenia i dlatego nie było przestępstwa. Dalej nie będę