Wpis z mikrobloga

cześć ciężko mi przefiltrować te wszystkie informacje i wo ogóle ale powiedzcie mi tak na chłopski rozum czy te sankcje na rosję działają i czy w tym roku będą jakieś większe miec problemy w kraju? czy nie zobaczymy efektów sankcji tak bardziej naocznie czy coś.
ja wiem że oni sterują kursem rubla i nim można dupę podetrzeć, ale kurcze mam nadzieję że.beda mieć tylko możliwości aby walczyć przez ten rok i że kraje zachodu nie opuszcza Ukrainy
#rosja #wojna #ukraina
  • 14
  • Odpowiedz
@Xolan: No na razie działa to tak że tyle ON co Rosja nie sprzeda innym krają to sprzedają to Iranowi i jeszcze więcej zarabiają.


@Quardoz: Dokładnie, Iran kupuje więcej ropy niż UE XD
  • Odpowiedz
@Xolan: są trzy narrację, pierwsza o sankcjach które nic nie dają, druga o powolnym ale skutecznym działaniu, trzecia o masowym fałszowaniu danych inżynierii finansowej aby ukryć zapaść gospodarki
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@taktoto takie problemy ze rosja będzie potrzebować lat żeby przywrócić swoją armię czy sprzęt, ale generalnie że sama w sobie się po prostu politycznie #!$%@? ... no na przewrót ludu nie liczę
  • Odpowiedz
@Xolan: jak doszedł Regan to władzy i nałożył sankcje na blok wschodni, to też się wszyscy śmiali że nie działają. A w 89 roku człowiek zazdrościł, że nie urodził się w jakimś Meksyku czy Indonezji albo chociaż w takiej Jugosławii.
  • Odpowiedz
@Adkos: A jaka jest prawda ? Oświeć mnie ekspercie od wszystkiego , nie jest tak że Iran odkupuje po niższej cenię ropy od Rosji , która nie została sprzedana?
  • Odpowiedz
@Quardoz: Nie wiem czy Iran kupuje po niższych cenach zwiększając przy tym import surowców, ale nawet jeśli, to Iran nie jest w stanie zastąpić rynku Europejskiego. Nikt nie jest. O czym mu tu rozmawiamy
  • Odpowiedz
  • 0
@Wunderpuffe: okej dzięki, fajny filmik. Tak się zastanawiam z tą technologią, czy to nie będzie tak, że np. za 2 lata rosja powie "ok , pokój" i większośc firm zachodnich typu siemens albo inne będą robić laskę putinowi aby mogły modernizować ich technologię do wydobywania ropy. Przeciez te kontrakty będą warte miliardy dolarów
  • Odpowiedz