Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie techniczne do ekspertów.
Opis sytuacji
Wybieram się na Bałkany i chcę uniknąć wysokich kosztów rozmów, a jednocześnie chciałbym by mój rozmówca widział mnie jako mnie po moim numerze telefonu. W Play mi powiedzieli żebym sobie korzystał z wificalling i to na spokojnie powinno działać.
Więc scenariusz bazowy jest taki, że kupuję lokalną kartę, wkładam ją do drugiego telefonu, udostępniam sygnał wifi, a na pierwszym telefonie (tym z polską kartą) włączam tryb samolotowy i dzwonię przez wificalling. Przetestowałem, że dzwonienie przez wifi działa w trybie samolotowym więc powinno być spoko.
I teraz pytanie
Skoro podstawowy telefon mam z dual sim to czy da się zrobić tak, by ominąć potrzebę korzystania z drugiego telefonu?
Kombinowałem, żeby na pierwszą kartę włączyć tryb samolotowy, a drugą ustawić wyłącznie jako źródło internetu, ale jakoś nie widzę takiej opcji ani nie znam aplikacji, która by realizowała taki scenariusz.
Macie może jakieś pomysły jak to zrobić?
#telefony #android #samsung #dualsim #wificalling #play
  • 11
@SpecjalNiefiltrowany: Wyszukałem w necie, że w iphonach na najnowszym sofcie jest jakaś opcja, która realizuje taki scenariusz, ale rozwiązania na SGSy jakoś nie mogę znaleźć. Jeszcze mam pomysł, żeby na twardo wyłączyć roaming w polskiej karcie i w ten pokrętny sposób spowodować tryb samolotowy na polskiej karcie, ale też nie wiem czy to zadziała, chociaż pewnie z ciekawości sprawdzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mjjm: Słuszna uwaga. Po prostu wyobraziłem sobie, że to mogłoby działać bezpośrednio przez dane komórkowe tej drugiej karty lokalnej, czyli zamiast "wifi calling" to chciałbym takie jakby "dane komórkowe calling" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@litowo-polimerowy: Dziękuję Mirasku!
Powiedz mi jeszcze proszę czy jakoś się zabezpieczasz (albo znasz zabezpieczenie) przed ryzykiem, że telefon jednak wybierze roaming przez kartę z Play? W sensie czy można jakoś na twardo wyłączyć możliwość wykonywania połączeń innych niż opcja wificalling?