Wpis z mikrobloga

Da się te wyniki powiązać jakoś z bólami brzucha głównie w górnej srodkowej części albo lekko po prawej stronie pod żebrem i postępującą utratą masy ciała mimo normalnego regularnego jedzenia? Do tego częste uczucie zimna i czasem drżenie ciała w nocy (trwa to kilkanaście minut i przechodzi). Gastroskopia, kolonoskopia, tomografia miednicy mniejszej, usg brzucha, tarczyca OK. Wedlug lekarza zespół gilberta i refluks/ibs. No i tak chodzę sobie i chudnę. Schudlem z 83 do 64kg przy normalnym jedzeniu i znikomej aktywności :/ Cień człowieka. Może jakieś badanie jeszcze zrobić?
#medycyna #lekarz #ibs #badaniekrwi #refluks #choroby
heez - Da się te wyniki powiązać jakoś z bólami brzucha głównie w górnej srodkowej cz...

źródło: temp_file.png7777796029164577614

Pobierz
  • 10
@kiszczak no właśnie jak z tym eGFR? Wczesniej mialem nawet 159, lekarz mówił ze powyzej 90 jest ok. Ciezko cos o tym znaleźć w necie. Niby jest cos takiego jak hyperfiltracja?
@heez: Niby faktycznie wątroba się burzy (leki, coś złego w diecie, brakuje czegoś, lub jest za dużo), co do refluksu, to ważne aby nie mieszać napojów z jedzeniem, bo wtedy trawienie stałego pokarmu jest mocno zakłócone.
@KollA odstawialem gluten, laktozę, fodmap, ogolnie nabial i w sumie nic sie nie dowiedzialem czy mi coś z tego szkodzi. Ten refluks to tez taki na siłę, bo żadnej zgagi nie miewam, jak juz to sam mam pewne podejrzenia ze tego kwasu mogę mieć wręcz za malo bo co zjem więcej mięsa albo białka to pojawiają się gazy. Ale tego nie idzie nigdzie zbadać. W święta przez kilka tygodni jadłem na prawdę
@heez: ale refluks to może być właśnie takie "odbijanie" gazami, mój tata tak ma. Głównym problemem tak naprawdę jest nieprzyjemny zapach z ust i niewiele się tu pomoże.
@heez: Mnie wątroba bolała jak piłem zbyt dużo soku z marchwi, zamiast 1 litra na dwa dni piłem dwa dziennie i się robił problem, z drugiej strony obecnie wypijam nawet 5kg soku z marchwi tygodniowo (raczej sporo więcej niż przeciętna osoba), co tworzy lekko żółtawy odcień skóry, białka oczu mam białe.
To nie muszą być oczywiste rzecze, które szkodzą, mięso bardzo obciążą organizm i ja tego jem mało, z drugiej strony