Wpis z mikrobloga

https://www.goeste.pl/oferta/4255572-2-1/agencja-nieruchomosci/warszawa-gen-j-chlopickiego-mieszkanie-na-poddaszu-4-pok-12-min-od-srodmiescia

mireczki co myślicie o tym mieszkaniu? Niby poddasze ale cena wciaz chyba bardzo dobra, zastanawiam się gdzie może być haczyk. Z dziewczyną szukamy mieszkania na stałe i chcieliśmy coś większego w razie gdybyśmy się zdecydowali na dwoje dzieci.
#warszawa #pragapoludnie #grochow #nieruchomosci
  • 12
@CzarnyOwiec: Do dziś mnie boli jak sobie przypomnę teremedie, jakie musiałelm przechodzić gdy zaczęło mi cieknąc z okna dachowego, żeby je wymienić trzeba było demontować i ponownie robić zabudowę karton-gipsową, poprawić docieplenie, a na końcu wszystko pomalować, był z tego remont na dwóch fachowców + moje latanie z puszką farby.
@Operator_imadla: Coraz lepsze te tytuły. Patrzę 12 minut od centrum i niecałe 9k m2. Coś tu musi być na rzeczy.
Okazuje się, że 12 minut liczone pociągiem. Mieszkanie gdzieś między torowiskami na głębokiej Pradze zahaczającej o Rembertów. Pojedź zobaczyć i przekonasz się czemu cena jest taka jak jest.
Edit: Generalnie jak teraz przejrzałem tę ofertę to jest więcej kwiatków. Powierzchnia tak na prawdę to 91m2, ale cena z metra oczywiście liczona
@Operator_imadla: W mojej opinii okolica jest bardzo nieciekawa. Byłeś na tym osiedlu? Weryfikowałeś jakie tam mieszka towarzystwo? Brak windy z małymi dziećmi to też duże wyzwanie. Mieszkania na najwyższej kondygnacji bez windy zawsze są tańsze. Obok tory kolejowe a z drugiej strony zakład karny...
@Operator_imadla: Sprawdź okolicę.
1. Są to obszary gdzie znajdują się główne hale kolejowe pkp, gdzie się konserwuje i naprawia lokomotywy i wagony. Wiąże się to z ciągłym hałasem i olbrzymią masą pracowników, którzy przetaczają się w tamtej okolicy każdego dnia.
2. Ja mieszkając kilka km od tego miejsca potrafię słyszeć w nocy dźwięki syren, które są włączane podczas przetaczania składów na bocznicach.
3. Teren odcięty jest od reszty miasta przejazdem kolejowym
@Operator_imadla: Bywałem swego czasu dość często w tamtej okolicy. 3 tory są wykorzystywane przez kursujące pociągi, reszta prowadzi do bocznic. Niestety przetaczanie wagonów trwa dość długo i przejazd jest bardzo ograniczony. Dodatkowo przy samym przejeździe znajduje się stacja kolejowa. Szlabany zazwyczaj są opuszczane jeszcze przed wjazdem pociągu na nią i często cały czas zamknięte dopóki pociąg z niej nie ruszy.

Największym problemem mieszkania w tej okolicy wg mnie jest ciągły hałas,