Wpis z mikrobloga

Doktor pisze w dość specyficzny sposób. Czyta się to nieco jak rozprawkę licealisty i niewiele treści widzę. Spójrzmy na zdanie "Albo on, jeśli istniał, albo już jego ojciec zjednoczył Polan, Goplan i Mazowszan" - gdybym ja coś takiego napisał w swoim licencjacie, to od razu bym dostał uwagę żeby to zdanie zmienić albo usunąć. Bo co właściwie nam to mówi? Istniał albo nie istniał. Jeśli istniał, to zjednoczył. Jeśli nie istniał to zjednoczył... jego ojciec. O co chodziło autorowi? Gdzie korekta, gdzie redakcja?
#napierala
Pobierz
źródło: obraz_2023-02-14_232400333
  • 21
@jozef-dzierzynski: To jest strumień świadomości autora. Rzuca przypadkowymi faktami, nie przejmując się spójnością tekstu ani wytłumaczeniem czytelnikowi o co mu chodzi. Tak jak w przypadku tego akapitu i "nadwyżek żywnościowych". Nie wytłumaczył dlaczego miałyby być kluczowe w utworzeniu państwa, dlaczego ich brak (lub niedostateczna ilość) ma wynikać z gęstości zaludnienia (a nie na przykład jakości gleb albo narzędzi i technik stosowanych w rolnictwie) i z czego wynikała zmiana, która się mogła
@Ignacy_Patzer: Jestem na 130 stronie tego strumienia świadomości i bardzo boli mnie brak przypisów oraz niekonsekwencja w źródłach, mam pewność że P. Napierała nie przeprowadził żadnych badań, kwerend czy nawet przeglądu aktualnych badań i ustaleń dot. historii i tematu jaki się podjął. Zresztą struktura tego "dzieła" jest bardzo chaotyczna i utrudniająca zrozumienie "treści" które stara się przekazać nam P. Napierała.
@Ignacy_Patzer: Nawet nie wiedziałem, że taki hashtag istnieje. Pana dr. Napierałę znałem tylko z wykopowych filmików bluzgów o Bartosiaku oraz gruzującej recenzji jego książki o Chinach. Niemniej znajomy ciągle mi podsyłał jego filmy i w szczegółach były tam takie głupoty, że w komentarzu na YT wypunktowałem mu wszystkie błędy historyczne i geograficzne jakie wyłapałem. Po 5 min. dostałem shadowbana. Policzyłem wszystkie komentarze i około 1/3 była zbanowana.

Także podziwiam, że ktoś
@Ignacy_Patzer: Panie kolego, Pan nie ogląda wystarczająco gorliwie filmików Pietrasa. Zostało już powiedziane, w książce są TYLKO BŁĘDY ORTOGREAFICZNE, a nie logiczne czy interpunkcyjne lub odmiany. Tego błędu tam nie ma, nowy wpis z Internetowej Encykloepdii Prawdy Pietrasa stwierdził to jasno. xD

@Mjj48003: Ja obstawiam, że kumpel po kosztach, to i jakość po kosztach. No a Pietras nie widzi różnicy, więc przeczytał drugi raz, o ile i nie zauważył, że
@bkce: Nawet bym nie zgadł, że sięgał po habilitację i to z dziedziny nauk politycznych. Dzięki za zmarnowanie dwóch godzin, chociaż niektóre uwagi recenzenta były ciekawe. Można wiedzieć o co chodzi z tym kultem i dlaczego niejako "z kapelusza" żonglujesz recenzjami jego prac? Jesteś jakimś jego kolegą po fachu?
@Tytanowy: Uczulenie na #!$%@?, jak to mawiała moja ex. Ja to mam w ulubionych już, przerabialiśmy to po raz pierwszy z pół roku temu w tym poście, jak twierdził, że oblał bo pan prof. Chwedoruk bał się wygryzienia z TV przez Pietrasa.

https://wykop.pl/wpis/66750911/zobaczylem-ten-film-napieraly-o-habilitacji-smiech/

Opinia Pietrasa o habilitacji: https://www.youtube.com/watch?v=D6OZ-opQjNw, widziałem ten film i wpisałem aż w google bip Napierała i miałem wszystko. xD

PS. Oczywiście jestem uważany przez Pietrasa za jedną z
@Tytanowy: Panie, to jest fascynujące, a że nasz kłamczuszek nie potrafi ukrywać pewnych rzeczy, to i łatwe do wyłapania.

To takie moje guilty pleasure, patostream po godzinach w formule już nie płacę, ale dalej wymagam. Zresztą nie jestem jedyny. Tu się cały fanclub tagowy stworzył. Piękna sprawa, choć zdecydowanie nie dla Pietrasa. xD