Wpis z mikrobloga

Mireczki witajcie po dłuższej przerwie,

Dziś filmik z Leczo w roli głównej. Do przepisu użyłem tylko 4 składniki i przyprawy. Wyszło mega prosto, szybko i smacznie. Co tu się rozpisywać- zapraszam do oglądania ( ͡° ͜ʖ ͡°) i subowania #mickiewiczgotuje

Dopiero raczkuję więc wszystkie uwagi mile widziane :)

#jedzenie #jedzzwykopem #gotowanie #gotujzwykopem #chwalesie #tworczoscwlasna #youtube
wylaczenaamen - Mireczki witajcie po dłuższej przerwie,

Dziś filmik z Leczo w roli g...
  • 27
@paramedix: Wiesz, ja tam mam w ogóle sporo uwag do tego przepisu.
Moim zdaniem po podsmażeniu kiełbasy, boczku, cebuli. wszystko przesmażyłbym z łyżką koncentratu pomidorowego, bo przesmażony koncentrat świetnie robi takim potrawom z pomidorami.
Dodałbym też grillowaną cukinię albo bakłażan, cebulę bym skarmelizował, itd...
@wylacze_na_amen:
Od strony technicznej filmu:
- Film trwa 2:26, z czego pierwsza minuta to krojenie składników. Ani to ciekawe, ani warte pokazywania (fatalna technika krojenia). Lepiej na wstępnych 10-15s pokazać tzw. mise en place - składniki już pokrojone i następnie przejść do faktycznego gotowania
- dźwięk nieatrakcyjny. Coś buczy, coś piszczy i gdyby nie to, że chciałem zobaczyć wszystkie błędy, to wyłączyłbym od razu
- oświetlenie poprawiło się, jednak wciąż jest
@toresh:

nie jestem pewien czy na wideo by to lepiej wychodzilo..

Claw grip jest przede wszystkim bezpieczny i minimalizuje szansę pocięcia się przy zachowaniu wysokiej szybkości krojenia. Kwestie prezentacji powinny w tym przypadku mieć pomniejsze znaczenie.

Na marginesie - lepiej wychodziłoby, gdyby składniki były od razu pocięte, zamiast marnować prawie minutę filmu na krojenie, bo nic to nie wnosi do fabuły...