Wpis z mikrobloga

To nie kobiety są puste, lecz mężczyźni.

Kobiety rozmawiają na życiowe tematy, o uczuciach, o znajomych ludziach, problemach, życiu, praktycznych poradach ułatwiających i uprzyjemniających życie. Wiedzą co się u kogo dzieje, więc mogą pomóc, zacieśniając więzy. Wiedzą jak dobrze zająć się obowiązkami, bo dowiedziały się od koleżanek ciekawych patentów.
Są dzięki temu mądrzejsze, bo wiedzą, co się naprawdę w życiu liczy. Życie jest dość gorzkie, trzeba umieć sobie radzić, trzeba być na wiele gotowym, mieć oczy na około głowy, by nie doprowadzić do jakiejś negatywnej sytuacji, strat z powodu jakichś głupot jak np złe przechowywanie żywności skutkujące zatruciem pokarmowym.

A mężczyźni? Interesują się pierdołami, rzeczami tak abstrakcyjnymi że nie występującymi w życiu codziennym. Gierki, filmiki, alkohole? Filozofia, historia? To jest do życia niepotrzebne. Znajomość modeli czołgów niemieckich nie sprawi, że żywność w lodówce zachowa dłużej świeżość i nie wywoła zatruć. Znajomość procesów chemicznych zachodzących w umierającej gwieździe nie pomoże w doborze kolorów do mieszkania, sprzyjających relaksowi a znajomość znanych filozofów nie pomoże dobrać rozmiaru butów dla dorastającego dziecka. Pamiętanie nazw wymarłych gatunków roślin i zwierząt nie przyda się w pamiętaniu, że dziecku trzeba kupić do szkoły farby i blok rysunkowy na plastykę za dwa dni.

Można znać daty najważniejszych wydarzeń historycznych, ale jeśli nie wie się, że nie łączy się ze sobą pewnych warzyw, żeby nie dostać biegunki, to nie jest sie wcale mądrym.

Faceci są na tyle puści, że w obliczu życia decydują się na interesowanie się bzdurami i rzeczami niepotrzebnymi, zamiast ważnymi, życiowymi i konkretnymi tematami.

Ale nie przeszkadza im to wywyższać się nad kobietami, które są mądrzejsze, że są głupie, puste i pozbawione zainteresowań itp, bo "interesują się rzeczami przyziemnymi". Cóż, ktoś musi, bo na zdziecinniałych facetów którzy właśnie np czytaja książkę o rozwoju kolejnictwa w Europie, niestety nie mogą liczyć.

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zwiazki #hobby #blackpill #zycie #dom
  • 237
Ja to wszystko wiem, ale nie każdy musi mieć zainteresowania. Jeden się bardziej interesuje ludźmi drugi samym sobą a trzeci fizyką kwantową.
Jednakże źle to świadczy o mężczyznach, którzy jojcza na baby, że te nie mają innych zainteresowań niż te przyziemne, a jednocześnie sami często bez żony są jak bez jednej ręki.
Ktoś musi ogarniać rzeczywistość, tu o teraz, i czy to mężczyzna czy kobieta to nie ma znaczenia.

Widzę że większość
Wątpię ze facet wyłapie wróbla


@pjoter-syn: Wzorokowo, czyli wyłapie ze coś przeskoczyło z gałęzi na gałąź, nie mówię o złapaniu
Ja tak mam, byle ruch w w miejscach, gdzie wcześniej ruchy nie było i wzork się skupia na obiekcie
Co do kobiet ogarniętych, to są to bardzo sporadyczne przypadki.
Widziasz, nawet tak prostego tekstu nie zrozumiałaś i zinterpretowałaś na swój pokrecony sposób
@pjoter-syn: ja przeczytałem ;) @AlienFromWenus

no tak ja pisałem o uwarunkowaniach ewolucyjnych w tzw basicowym sofcie
człowiek wysokiej jakości ma znacznie poszerzone horyzonty i nie jest jużtkaim ignorantem wobec nie swoich dziedzin, nie wpada w kompulsją manie z jednej iignorancje z drugiej
Mój stary ma takie odpały, że jak mu mówie by matuli kupił Ronde by robot odkurzał bo to komfort, to on odpala że jego to nie obchodzi bo to
@AlienFromWenus: Szkoła pewnie w dużej mierze za to odpowiada bo młodzi uczą się czegoś kompletnie nieprzydatnego. A szczególnie na politechnikach. Ale z takich idei czasem mogą być wielkie pieniądze ale to nie u nas. Co do przechowywania żywności, tu raczej sprawa jest prosta i jasna jak się coś kupuje w supermarketach a nie przygotowuje samemu. Do lodówki i jest określony termin ważności. Wystarczy się tego trzymać. Będąc singlem od dłuższego czasu
@AlienFromWenus: Wiesz co, właściwie to nie rozumiem o co ci chodzi. Jesteś niewątpliwie osobą inteligentną. Rozumiem i czasami popieram twoją argumentację. Ale zawsze jest jakieś ale. Zarzucasz mężczyznom (i to głównie będącym w związkach) że to kobiety a nie oni ogarniają te przyziemne sprawy - jak urodziny, czy jakie leki bierze dziecko. Tak to prawda, tylko z czym masz problem? Czy uważasz że o urodzinach muszą pamiętać 2 osoby? Czy podział
Ale wiesz, ze lodowke wynalazl mezczyzna?


@slabart12:


Tylko dlatego, że kobieta uświadomiła mu, że trzeba robić zapasy na później a nie zeżreć wszystko naraz albo wyrzucić bo się zepsuło. Tylko dlatego, że kobieta odciążyła mężczyznę z obowiązków opieki nad dziećmi, zwierzętami, czy nawet robienia sobie jeść i dbania o swoje rzeczy, to tej miał więcej czasu na myślenie i wymyślanie. Gdyby facet nie miał kobiety i sam musiał się wszystkim zająć
@AlienFromWenus: przypominam ze czolowymi naukowcami ktorych wynalazki zrewolucjonizowaly nasze zycie byli w ponad 90% mezczyzni. Kobiety pelnia funkcje glownie rozpłodową w społeczenstwie i gdyby byla duza przewaga kobiet w spoleczenstwie to dalej bysmy zyli w jaskiniach pewnie albo w drewnianych grodach
@abc-def: sam sobie odpowiedziałeś xD kobietom narzucono rolę matek co jest ogromnie ważną rolą w społeczeństwie i zwyczajnie na inne rzeczy brakło czasu, dzięki nim mężczyźni mogli w spokoju oddać się wymyślaniu, bo ich głowy nie były zajęte obowiązkami domowymi i przy dzieciach. A każdą krnąbrną kobietę wyśmiewano, że woli coś tworzyć zamiast rodzić dzieci. Jakby od kobiet nie wymagano bycia wyłącznie matkami i żonami, pozwolono im kształcić się w wielu