Wpis z mikrobloga

82% studentów Politechniki Gdańskiej to mężczyzni

Dlatego istnieje akcja "Kobiety na Politechniki!" Dlatego są stypendia informatyczne tylko dla kobiet. Dlatego pojawiają się dodaktowe punkty dla kobiet przy rekrutacji na studia techniczne.

80% absolwentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego to kobiety

Dlatego istnieje akcja "Mężczyzni na medycynę". Dlatego są stypendia medyczne tylko dla mężczyzn. Dlatego mężczyzni dostają dodatkowe punkty przy rekrutacji na pielęgniarstwo...A nie czekaj xD

#bekazlewactwa #dyskryminacjamezczyzn #studia #gdansk #medycyna #informatyka #feminizm #rownouprawnienie #pieklomezczyzn
  • 41
@BreathDeath: ci ludzie co wmawiaja to kobieta sa z nami w pokoju? XDD

Jak mieszkalem na wsi to czasem slyszalem ze jakas stara raszpala skarzyla mojej mamie, ze jak jade rowerem to jej nie mowie dzien dobry. Mowie matce, ze nie bede sie wital z nieznajomymi i #!$%@? mnie to obchodzi, ze stare raszpale maja cala gmine zmapowana i wiedza kim jestem, bo ja nie wiem kim one sa. A jak
Różnica jest taka, ze mężczyzna nie wmawia się od małego, ze nie nadają się na lekarza. Tylko kobietom wmawia się, ze powinny wybrać „damski” zawód, a nie jakieś politechniki.


@BreathDeath: Kto "wmawia"?

Przecież stereotypem lekarza jest kobieta w białym fartuchu. Personel medyczny to też kobieta w białym fartuchu. Mężczyzna to się przewija może częściej w ratownictwie medycznym przenosząc ciężkie nosze.

Natomiast myślę, że problemem lewactwa jako takim jest właśnie "a co
@sildenafil: Nie zauważyłem, żeby w debacie publicznej ktoś się wypowiadał o słowie pielęgniarz, ale o goscini to i owszem. ;)

@Piesa Właśnie o ty pisałem, przyzwyczajenie jest takie, ze kobieta nie prowadzi, nie może mieć tytułu naukowego itp. Bo przyzwyczajenia językowe.
Osoby, które nie głosują, nie chodzą na wybory powinny mieć konstytucyjny zakaz wypowiadania się na temat polityki


@jankes83: osoby, które głosują powinny być bezpośrednio odpowiedzialne za decyzje podjęte przez polityków na których głosowali :)
@sildenafil: Firmy takie działania sponsorują dlatego, że kobiety są bardziej ugodowe czyli zgodzą się pracować za mniej (średnio), też nie mają takiego parcia na pensję bo ważne są dla nich inne rzeczy oraz pewnie mąż też już dobrze zarabia. wszystko kwestia ekonomii
FFFFUUUU - @sildenafil: Firmy takie działania sponsorują dlatego, że kobiety są bardz...
ale mężczyznie wmawia się od małego, że nie może być pielęgniarką.


xDD

niby od kiedy?

@sildenafil
@bacaa90:

no nie, że "nie może", ale nie jeden ojciec jakby usłyszał, że jego syn chce być pielęgniarzem, to by zareagował, że "jak baba?". Nawet w filmie jakimś takim amerykańskim z Benem Stillerem był ten motyw, że to, że mężczyzna jest pielęgniarzem wywoływało jakieś dziwne reakcje.

Tak jak jak chłopiec marzy by zostać baletnicą (tu
@BreathDeath: to jest hit ze dla kogos elementy jezykoznastwa i wygodne skróty maja znaczenie xD

Wiesz ze kazdy inteligentny czlowiek (tacy co ida na politechniki) ma w dupie konstrukcje jezykowe? Bo my wiemy, ze liczy sie logika za wiadomoscia, a nie forma jaka przyjmujesz w wypowiedzi, tzn wiadomo ze forma ma swoja role, ale ostatecznie jesli patrzysz na swiat obiektywnie czy moze bardziej "technicznie" to ignorujesz takie rzeczy.

Jesli ktos jest
@bacaa90:

Najśmieszniejsze jest to, że kobiety mówią facetom, że ci nie muszą być maczo-męscy

Taki mężczyzna nie ma jednak większych szans na znalezienie partnerki i dlatego mężczyzni, szczególnie samotni, odnajdują się w popieraniu Bosaka.

Te hasła z plakatu są bardzo trafne i chciałbym aby mężczyźni zdobyli się na odrzucenie wizji związku na rzecz własnych praw. Ale póki co o to bardzo trudno.

A feminizn nie jest sprzymierzeńcem mężczyzn i nigdy nie
Właśnie o ty pisałem


@BreathDeath: Nie, pisałeś że wmawia im się, że nie pasują do bardziej prestiżowych zawodów i stąd takie, a nie inne aspekty językowe na co dzień są problematyczne.
To jest spora różnica i manipulacja.
Zwłaszcza jeśli spojrzy się, że nikt raczej nie ma problemów z używaniem słów takich jak Programistka, Prawniczka, Lekarka, Sędzina itp. A są to zawody raczej dobrze płatne i często uznawane za względnie prestiżowe.