Wpis z mikrobloga

10 najważniejszych odkryć i wydarzeń polskiej archeologii w 2022 roku!. Link do znaleziska:
https://wykop.pl/link/7014165/10-najwazniejszych-odkryc-i-wydarzen-polskiej-archeologii-w-2022-roku

Archeologiczne Sensacje to wszystko co najstarsze, największe i najważniejsze. Każdy rok przynosi nam niesamowite odkrycia, również w dziedzinie archeologii. Od paru lat kwartalnik „Archeologia Żywa” zajmuje się dorocznym podsumowaniem i takie też przygotowano dla roku 2022! Tym razem współorganizatorami plebiscytu był miesięcznik „Odkrywca”, Artur Troncik z kanału YouTube Underground Passion oraz Anna Jankowiak znana jako Wiedźma od Wiedzy. Ich opinie na temat finalistów mieliście okazję posłuchać w trakcie transmitowanego na żywo, oficjalnego ogłoszenia wyników. Tekstowe podsumowanie znajdziecie z kolei na stronie „Archeologii Żywej”.

Każdego kto chciałby zostać wywołany przy okazji dodawania kolejnych znalezisk, zachęcam do zaplusowania pierwszego z komentarzy.

--------------------- WSPIERAJ I PRENUMERUJ ARCHEOLOGIĘ ŻYWĄ! ------------------

#archeologiazywa #swiatnauki #ciekawostki #nauka #historia #archeologia #gruparatowaniapoziomu #ciekawostkihistoryczne #qualitycontent #sredniowiecze #historiapolski #liganauki #polska #neolit #poszukiwania #odkrycie #archeologicznesensacje
Pobierz ArcheologiaZywa - 10 najważniejszych odkryć i wydarzeń polskiej archeologii w 2022 ro...
źródło: asy2022-cover
  • 6