Wpis z mikrobloga

Ciekawy art. o wynajmowaniu mieszkań o czym wielu przyszłych i obecnych właścicieli lokali nie ma pojęcia

Najem okazjonalny wcale nie musi być bezpieczny dla właściciela mieszkania. Niepłacący najemcy znaleźli sposoby na obejście przepisów


https://www.bankier.pl/wiadomosc/Najem-okazjonalny-wcale-nie-musi-byc-bezpieczny-dla-wlasciciela-mieszkania-Nieplacacy-najemcy-znalezli-sposoby-na-obejscie-przepisow-8481241.html

#nieruchomosci #mieszkanie #wynajem
  • 11
@Kulek1981: I niby najemcy zgodzą się na płacenie pełnej ceny za coś takiego? Bo według mnie nie ma szans, żeby ktoś płacił tyle samo za mieszkanie w którym właściciel może mu kogoś do mieszkania dodać w każdym momencie, w porównaniu do takiego w którym wynajmuje całe mieszkanie
nigdy bym sie nie zgodził, na wpisanie takich danych do aktu notarialnego, zawsze szedłem do notariusze z najemcą i kimś z jego bliskiej rodziny


nie jestem pewien, czy zrozumiales na czym polega usluga.... firma wystawia SWOJA nieruchomosc jako ta do ewentualnej wyprowadzki w razie problemow, wiec najwiekszy minus najmu okazyjnego jest wyeliminowany i kosztuje to pare stowek.... i co z tego, ze bliski pozwoli na takie zamieszkanie, jak jutro moze sie rozmyslec
@del855 nie wczytywałem się to fakt.
Czyli jak coś to lokatora eksmituje się pod ich wskazany adres?
A to nie jest tak że standard musi być podobny?
Np 4os rodzina do kontenera/baraku?
Jaki to koszt?
nie wczytywałem się to fakt.

Czyli jak coś to lokatora eksmituje się pod ich wskazany adres?

A to nie jest tak że standard musi być podobny?

Np 4os rodzina do kontenera/baraku?

Jaki to koszt?


wszystko masz w linku, te pytania to juz nie Twoje zmartwienie tylko firmy, zwkladam ze "lokale" spelniaja warunki minimum komunalnego, czyli te 4m2 per osoba, zlew itp, no ale tez umowmy sie - w interesie firmy jest to
@Anien: u mnie się zgodzili. Plus taki, że nie dochodzi koszt notariusza w związku z najmem okazjonalnym - który dla obcokrajowców jest problematyczny. Ale fakt, w takim układzie to najemca musi zaufać właścicielowi.
@widmo82: jak ktos o tym nie wie to nie powinien sie zajmowac wynajemem mieszkan. Znajomi posrednicy juz od dawna nie robia najmow okazjonalnych, bo to nic nie daje. Lepiej zrobic kaucje czynsz x2 i solidnie sprawdzic z kim sie ma doczynienia.