Wpis z mikrobloga

Zamówiłem internet mobilny domowy z #tmobile 90mb w promce za 70zł miesięcznie z routerem LTE (bo 5g nie mam w okolicy wg mapek zasięgu)

Ktoś wie jak to będzie działać w #krakow. Mieszkam w mieście ale o światłowodzie mogę zapomnieć, gówniana radiówka ledwo 20Mbps wyciąga. Chcę mieć tak transfer na poziomie 30-60Mbps (aby filmy w 4k szły z hbomax/netflix/disney), ktoś używa? W gry nie gram wiec ping mam w nosie?
Oczywiście zamierzam potestować bo do 30 dni mogę zwrócić i nie #!$%@?ć się w 24 miesięczna lojalkę. W intelernecie zawsze są tylko opinie negatywne (że gówno i działa jak chce - tak samo mówili o upc które miałem na innej lokalizacji i z którego byłem mega zadowolony).
  • 7
@Shellthorn: najbardziej boje się tego, że na testy mogą mi dać priorytet, a potem po okresie testowym dziady mogą przyciąć i gówno im zrobisz :) Jak mówię mieszkam w mieście #krakow tylko więc bts mają na pewno dociągnięte światełko (nie radiolinie jak to bywa na wsiach) wiec o przeciążanie bts'a raczej nie będzie problemem, poza tym z dachu widzę 4 maszty które są z lte tmobile wg danych btsseach.
gchmurka: miałem kilka lat temu w poznaniu wersje tylko z lte, maxymalne w ofercie 40mbit rzadko, ale też nie mniej niż średnio 15mbits. generalnie lepsze niż niepewne 8mbit z miedzi od netii. później znalazłem hack - na routerze specjalnym programem wymuszałem bts o gorszym zasięgu, ale też mniejszym obłożeniu, w efekcie miałem średnio 30mbits
No nic przetestuję i zobaczę jak to będzie działać. Kilka lat temu to mogło być zupełnie inaczej bo teraz już modemy cat13 z agregacja pasm i nadajników daja. Zobaczymy co to będzie, cudów nie oczekuje jak będzie śmigać stabilnie 50mbps to będę mega zadowolony.

Moja obecna raiowka to porażka (choć nigdy poniżej 10mbps nie spadła prędkość...) jakoś muszę wytrzymać aż światłowodu nie dociągnę. Słupy z mufami #orange mam 100m dalej (mieszkam w
@tuomollo: na telefonie śmiga mi 120mbps, router od operatora kosztuje mnie 1zł (tylko na start), przy lojalce na na 2 lata, przy lojalce na rok 250zł. Taki sam router w sklepie kosztuje 450zl, używka 250 na allegro. Mając swój router nie dadzą lepszej ceny za samego neta. Router cat13 na pewno będzie lepszy niż to co mam w 4 letnim p30 pro.

Matematykę zostawiam Tobie.
@gchmurka: to nie kwestia tego ile kosztuje router w sklepie i ile u operatora tylko tego, że znakomita większość routerów od operatora się do niczego nie nadaje. No ale może po prostu masz małe wymagania.