Wpis z mikrobloga

@threedeeprint: co co? To że można ograniczyć zasoby i nie ma opcji że wywali system, chyba że ktoś ustawia 100% zasobów hosta. Czy to, że programowanie na windowsie to rak?
@pjoter-syn @Klopsztanga no to wiadomo, że zje ile mu się da ale nikt o zdrowych zmysłach nie ustawia limitu na 100% zasobów hosta. :)
@grand_khavatari:
- wirtualizacja
- poruszanie się po terminalu (dodatki typu zsh)
- zarządzenie pakietami w Windows nie istnieje

To tak na początek, rozumiem ludzi którzy piszą w C# czy innym środowisku, które jest głównie pod Windowsa. Niestety nie zrozumiem wyboru z własnego wyboru Windowsa do pisania w czymś innym.
@pitu120: programowanie na windowsie to rak? Windows jest jedną z najpopularniejszych platform do kodowania xD osoby u mnie w zespole niedawno zmigrowaly z Ubuntu przez ciągłe problemy a to z teamsami a to bluetooth i słuchawkami. Sam od lat programuje na windowsie, używam dockera, mam wypracowany swój workflow i toolsy których używam na codzien i sobie chwalę.
Robienie beki z windowsa czy dockera odpalonego na nim świadczy wyłącznie o nieznajomości branży
@Generyczny_nick: dużo osób programuje z przymusu na Windowsie, ponieważ korporacje tego wymagają.
Co do dockera to nie wmówisz mi, że docker działa na nim normalnie :) Używam prywatnie Windowsa głównie do grania więc do codziennego użytku jest to super system. WSL2 dużo daje temu systemowi jeżeli chodzi o development ale po co jak można od razu używać unixa.

Wiadomo jak komuś pasuje Windows to niech go używa i wiadomo, że nie