Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że deweloperzy potrafią przepalić każdą dodatkową moc PC, która wpadnie im w ręce, z minimalnym zyskiem dla grafiki czy rozgrywki.
Karty są coraz lepsze a DLSS, które na początku było reklamowane jako coś dodatkowego, powoli staje się wymogiem, żeby pograć normalnie w gierkę xD

Z ogromnego fana PC, którym była powoli staję się coraz bardziej fanem konsoli. Już nawet nie jara mnie w ogóle myśl o tym, że miałbym znowu budować jakiś super drogi PC itd. bo w sumie po co? Żeby za 15k zagrać w miarę normalnie w gierkę, gdzie podobny efekt osiągnę na PS5? A nawet lepszy, bo będzie mniej bugów i dropów?

To już nie czasy, gdzie tania karta na PC pozwalała na lepszą zabawę niż na PS4. Teraz nawet jak masz 4090 to gra może być skopana pod względem optymalizacji i lepiej będą się bawić ludzie na konsoli.

PC nadal będę mieć, choćby dla gierek strategicznych czy MOBA ale powoli coraz bardziej podchodzę do konsoli jako głównego narzędzia do ogrywania długich gierek typu RPG.

#gry #przemyslenia #pcmasterrace
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@carving85: i kosnola też jest forma oszczędności. Nawet nie chodzi o to że sama w sobie jest tansza od PC. TV i tak kazdy ma w salonie. A do PC trzeba mieć nie tylko monitor (najlepiej 49" ultrawide) ale biurko, które go pomieści... Czytaj osobne pomieszczenie. A ludzie jak maja M2 z różowym paskiem na pół to rzygaja szczęściem.
  • Odpowiedz
500zł to może 5 lat temu i to jak ktoś się znał i wiedział co kupić. Ktoś kto kupuje konsole i chce mieć jakiegoś kompa w domu to ze pewne pójdzie do x komu czy innego sklepu i da sobie wcisnąć jakiegoś lapka albo składaka gdzie 2100 to najtańsze co jest w xkomie na ten moment


@carving85: No ja się znam i większość rodziny która nie gra w gierki ma pokupowane poleasingowe laptopy / komputery za mniej niż tysiak sztuka które wymienią po 5+ latach. Pomijam już że mamy czasy gdy o ile nie pracujesz to przeciętnemu człowiekowi wystarcza sam smartfon / tablet.

Naprawdę granie na PCie nie jest drogie po prostu daliśmy sobie wyprać mózgi i wszystkie ustawienia musimy ustawiać na ultra bo inaczej nas to boli ( ͡° ͜ʖ ͡°) A potem tę cenę za PCta porównujemy właśnie do konsoli która
  • Odpowiedz
  • 0
@carving85: @programista15cm

ile znasz osób, które mają osobny gabinet z biurkiem? PC zajmuje zwyczajnie dużo miejsca


Sam mam stanowisko z 3 monitorami i komputerem a i tak do tego używam jeszcze laptopa/tableta bo lubię sobie czasami poleżeć w sypialni i porobić coś na tablecie. Poza pracą na PC tylko gram.

Trochę za bardzo wszystko oceniacie według tego jak sami używacie komputera, Nikt poza graczami albo ludźmi, którzy pracują zdalnie,
  • Odpowiedz
Nikt poza graczami albo ludźmi, którzy pracują zdalnie, nie będzie budował sobie stanowiska pod komputer, choćby miał 2 wolne pokoje.


@Murasame: przecież to właśnie napisałem.

Ludzie wracaja do epoki kamienia łupanego. Jak masz 10 maili do napisania, sprawdzenia po drodze kilku ustaw, ksieg wieczystych, geoportalu, kilka kont w banku etc etc... Samo opisanie tego w szczegółach jest tak zlozone, ze poszedłbym odpalić kompa i użył klawiatury. Poza etatem większość czynności
  • Odpowiedz
A jak mam zmniejszać ustawienia aby ostatecznie mieć jakość konsolową... to po prostu kupię konsolę.


@L3gion: No i to jest twój wybór względem wygody/ideologii nie wspierania aktualnych cen :D

Ale naprawdę da się kupić pc na którym pograsz lepiej jak na konsoli i nie będzie to wiele drożej. wspomniana przeze mnie 3060ti kosztuje 2k zostaje jeszcze 1000zł do ps5 więc dokładasz kolejny 1000 powyżej ceny konsoli i za 5k składasz
  • Odpowiedz
Z ogromnego fana PC, którym była powoli staję się coraz bardziej fanem konsoli.


@Murasame: a kolega dalej gra w 1080p, no to kupuj konsole, max 30fps@1080p Gotham Knights akurat w pytę. Ja tam wole 60fps i wiecej w 4k z jakością Extreme w kazdej najnowszej gierce i nie musze wybierać miedzy bieda grafiką w 60fps kontra troszeczkę lepszą z odbiciami RT w 30, gdzie reszta ustawień i tak jest obcieta
  • Odpowiedz
za 5k składasz już nadający się do grania zestaw


@carving85: czyżbyś zapomniał o tym ze porządny monitor kosztuje przypadkiem kilka tysięcy? Myszka nie z gownolitu 200zl, klawiatura niech będzie 89zl (znam tani model, który wymiata).
Bo to też jest cope kupić karte pokroju 3060ti - to jest high endowa karta chcecie czy nie. Jest pewnie w top10 jak nie to w top20 i grać potem na monitorze z pomocy dla
  • Odpowiedz
@programista15cm: dochodzi jeszcze jakość monitorów za 1-3k bo to jest niesmieszny żart iloma wadami obarczony jest przeciętny monitor 27" 2k (czyli najpopularniejsza opcja). Wrażenia z gry na takim mikrusie bezcenne( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeszcze kwestia wartości po X latach. Konsole po 7 latach opylisz za 50%, problemu z ich sprzedażą nie ma, a PC ? Traci na wartości nim przyjedzie kurier z podzespołami, a sprzedać to
  • Odpowiedz