Wpis z mikrobloga

Mam w weekend do przejechania 600km, ale sprawdziłem i sie okazało, że na bagnecie olej jest lekko poniżej minimum. Zalane aktualnie Valvoline 5w30, ale zamawiając w internecie raczej nie dojdzie do jutra.
Która opcja jest lepsza
a) nie dolewać nic i dolać dopiero w poniedziałek Valvoline
b) kupić na stacji jakiś 5w30 i dolewać w razie potrzeby do czasu następnej wymiany (aktualnie około 5k km zrobione od ostatniej)
c) zapytać i przepłacić w lokalnym motoryzacyjnym za valvoline
1l starczy na dolewki czy lepiej od razu na zapas 5l? ( ͡° ͜ʖ ͡°) #samochody #mechanikasamochodowa
  • 24
@LuterKebab pytałem w autolandzie też valvoline ale 10w40 to mieli przebitkę 100zl na 5 litrach względem internetu. Poszukaj może litrowego gdzieś stacjonarnie jak nie chcesz mieszać z innym. Na takiej dolewce nic się nie stanie, byle zachować tą samą lepkość.
@Kotbehemot1972: Właśnie przy ostatniej wymianie była uszczelniana cała miska. Auto z LPG to może też dlatego tyle ubyło, a nie monitorowałem ostatnio poziomu za bardzo, nawet nie zwróciłem uwagi, że tyle kilometrów już zrobiłem. Na grupkach o aucie wiekszości to od wymiany do wymiany nic nie ubywa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Aurora_s: @methanex @bartes9 Wiecie może ile kosztuje litr 5w30 na shellu albo w ostateczności stacji,
@LuterKebab: powiem tak, jeśli doprowadzasz samochód do stanu oleju poniżej minimum, to czy dolejesz mu valvo czy castrola czy motula, to jego najmniejsze zmartwienie :)
c) zapytać i przepłacić w lokalnym motoryzacyjnym za valvoline


@LuterKebab: zdecydowanie. Przeplacisz pewnie 10zl. A litr oleju na stacji kosztuje 80zl, wiem bo kupowalem klika razy. W niemczech 39euro. Wez normalnie cala banke valvo bedzie najtaniej

Albo market typu Auchan?


@bartes9: w Auchan olej jest 2x drozszy niz na stacji orlenu - bylem tydizen temu po plyn do spryskiwaczy i mi kopara opadla.

PS. Wlalem teraz 12l przez 10kkm (
@programista15cm: Dzwoniłem do dwóch sklepów i na bańce 5l valvoline różnica między internetem to prawie 80zł, jeden litr to już tylko dyszka różnicy, jeśli się wyrobie jutro to podjade i kupie ten litr, ale sklep do 17 i mogę nie zdążyć, więc pewnie zostaje market
@LuterKebab: to kup coś innego, nie żeby valvo to był wyborowy olej. Może specol? Ile oni chcieli za to valvo? 200zl za 4l?

Dyszka różnicy między olejami 1l? Tylko 4l i tak Ci się przyda...

W markecie jest jeszcze drożej przecież. Orlen 4l kosztowal tydzień temu w Auchan 189zl