Wpis z mikrobloga

Czy ktos z was zmagal sie z mowieniem za szybko? Moim największym kompleksem jest to, ze mowie za szybko () Czesto sie zapominam i mowie strasznie szybko, jak Eminem. Duzo osob zwraca mi na to uwage. Najgorsze jest to, ze w mojej glowie nie slysze tego, ze mowie szybko tylko, ze normalnie. Czy ktos z was ma jakies sposoby na opanowanie tego? Czy lepiej isc z tym do #psycholog Czy do #logopeda? Mowienie szybko występuje niezaleznie od tego czy się stresuje Czy prowadzi zwykla rozmowę z przyjaciółmi Czy rodzina. #pomoc #kompleksy #pomocpsychologiczna #psychologia
  • 17
@Kaloryfe: Akurat w moim przypadku tak nie ma. Duzo osob odbiera mnie za dynamiczna osobę bo duzo się uśmiecham i mówię duzo, ale to, że mówię za szybko jest upierdliwe dla ludzi.
Dodam jeszcze, ze mam 27 lat i problem z mówieniem szybko zaczal się gdzieś w gimnazjum i w sumie bez jakiegoś powodu. W gimnazjum/liceum i też na studiach miałem mnostwo znajomych i nigdy nie bałem się mówić przed klasa czy wypowiadać się przy dużych grupach.
@kaminami: Ja tak miałem, dalej miewam. Musisz jakoś spowalaniać. Pilnować się przy tym. Wyczaj w jakich okolicznościach mówisz szybciej, bardzo szybko itd. Jak znajdzie się przyczyna to eliminuj. Albo milcz.