Wpis z mikrobloga

Trochę ponad 10 lat temu na stacji Cinemax pojawił się pierwszy odcinek Banshee.
Jeśli ktoś jeszcze nie oglądał a np. tęskni za Homelanderem i/lub przemocą z The Boys to serdecznie polecam, absolutnie jeden z moich ulubionych seriali i oglądam go co roku - walki, strzelaniny, #!$%@?, amisze, Indianie, seks, krew, ćpanie, humor oraz fenomenalny Janusz Tracz i wcześniej wspomniany Antony Starr jako główny bohater. Nie ma lepszego podsumowania.
Banshee ma 4 sezony i wszystkie są dostępne na HBO Max - jeśli chodzi o średnią ocen to 8,4 na IMBD i 8,0 na Filmwebie.
#seriale #banshee #hbogo #hbomax #theboys
janushek - Trochę ponad 10 lat temu na stacji Cinemax pojawił się pierwszy odcinek Ba...

źródło: latest

Pobierz
  • 20
@janushek: Jak to mówią na podlasiu: podobał się dla mnie ten serial. Ale będąc obiektywnym, to nie jest produkcja najwyższych lotów:
1. Typowy "procedural", każdy odcinek był wg. tego samego schematu i można było wręcz co do minuty spodziewać się kiedy pojawi się bójka, scena seksu, jak zostanie poprowadzona fabuła. Tak jak się kiedyś śmiano z dr House'a na tym obrazku:
2. Było to też typowe "zabili go i uciekł". Bohater
Iudex - @janushek: Jak to mówią na podlasiu: podobał się dla mnie ten serial. Ale będ...

źródło: DiaOjNPWsAA0jfp

Pobierz
Typowy "procedural


@Iudex: to ja też się przyczepie dla zasady lol
W proceduralach masz "potwora tygodnia", tutaj była normalna fabuła i często jedna scena zwiastowała nowy wątek - vide filmik na YT i syn Hooda czy Fat Au i cała zabawa w black opsy

Że nie jest to ambitne widowisko no tak, ok ale nie każdy serial musi mieć drugie dno w każdym zdaniu a aktorzy zadumanych min jak wielbłąd srający
@Iudex: wiadomo, że serial miał pewne uproszczenia, stylistyka "zabili go i uciekł" była wydaje się zamierzona, ale porównując do SoA które sam uwielbiam (i uważam, że pod względem fabuły istotnie zjada banshee na śniadanie) nie miało tak efektownej horeografii walk.
Btw, wspomniany wcześniej warrior o którym mówił @toodrunktofuck jest robiony przez te samą ekipę z tego co kojarzę.
stosunkowo mało popularny


@Rorschak: zależy, ja o nim usłyszałem na @naEKRANIEpl, dokładniej mówiąc widziałem ocenę z recenzji 3x05 i potem nadrobiłem całość chyba w tydzień lol

Z tego co pamiętam nawet sporo się o o tym pisało czy tutaj czy w komentarzach na starym hataku a dzisiaj Banshee jest na 236 miejscu na IMDB w Most Popular TV Shows - imo jest to świetny wynik patrząc na to, że tych
W proceduralach masz "potwora tygodnia"


@janushek: Oglądałem to dość dawno, ale tam był w pewnym sensie "problem tygodnia". Ktoś przyjechał do miasta, coś się wydarzyło u amiszów, a w zasadzie gdyby wygumkować główny motyw odcinka, to nic by się nie stało. Główny wątek fabularny mógł nie mieć żadnego znaczenia. Nie będę tego bronił, bo naprawdę słabo pamiętam treść poszczególnych odcinków, ale tak to zapamiętałem.

Co do SoA, no cholera nie zgodzę
@Iudex: Sons of Anarchy. Pierwszy sezon chyba. Główny bohater jedzie z naszywkami, na harleyu, ma być "incognito" na teren wroga. #!$%@? się bo go złapali. To jest ten sam poziom debilizmu co przestępcy robiący sobie znaki szczególne. Odpadłem po tym odcinku. To jakbyś ze znakiem na plecach i czole jeździł- złapcie mnie.
@janushek: mało kto z moich znajomych oglądał banshee, a na mnie żaden inny serial nie zrobił takiego pierwszego wrażenia. Zapamiętałem go tak, że początkowe odcinki tak były "napakowane" akcją, że w innych serialach spokojnie z jednego zrobiliby cztery xD