Wpis z mikrobloga

Po ponad 4h grania (ps5) moge krótko opowiedzieć o swoich pierwszych wrażeniach.

Na plus:
+ Zamek jest przepiękny. Miłośników uniwersum po prostu zachwyci, ale myślę, że spodoba się też osobom, które nie mają do niego żadnego sentymentu.
+ Zamek i jego okolice żyją. W tle cały czas się coś dzieje.
+ Gra jest całkiem ładna.
+ Przed premierą obawiałem się, że walka może być drętwa, co sprawi, że będzie najsłabszym elementem gry. Okazuje się jednak, że jest całkiem przyjemna. Mile zaskoczenie.
+ Wykonałem kilka zadań pobocznych, które wymagały eksploracji zamku i były niezłe.
+ Fajne zagadki.
+ Klimat jest niesamowity, żywcem wyjęty z książek i filmów.
+ Przez 4h nie widziałem żadnego buga.

Teraz elementy, które mnie nie przekonały:
- Główny bohater jest manekinem. Potrafię zrozumieć ten zabieg, bo twórcy chcieli dać nam przynajmniej częściowe poczucie, że to my właśnie zostaliśmy czarodziejami. Ja jednak wolałbym kogoś z własnym charakterem.
- Niektóre dialogi - matkobosko, kilka razy się przeżegnałem.
- Fabuła wydaje się być troszkę naciągana i dla mnie lekko nielogiczna. Chociaż jakiś potencjał w tym widzę, więc może im dalej tym będzie lepiej.

Mogę być trochę nieobiektywny, bo jestem #!$%@? na punkcie potterowego świata, ale bawiłem się naprawdę wspaniale. Co prawda 4h to zdecydowanie za mało żeby wyrokować, ale wydaje mi się, że dalej będzie jeszcze lepiej.
#hogwartslegacy
  • 9