Wpis z mikrobloga

@katuluu: pod warunkiem że Oskarek, ma legalne zarobki na poziomie dającym zdolność. To damo dla konkubinatów - jedna osoba samodzielnie musi mieć zdolność i spełniać wszystkie warunki.

Generalnie to program przede wszystkim bedzie wspieral singli, ktorzy jeszcze nie maja mieszkania i byc moze nawet nie planuja zalozenia rodziny.


A czemu niby? Rodzina z dzieckiem czy bezdzietne małżeństwa są uprzywilejowane bo mogą wziąć większy kredyt.
@rzzz

Co z tego ze maja wiekszy limit jak mniejsza zdolnosc xD

Odbiorcami beda przede wszystkim single i pary nie legalizujace zwiazku, bo rodziny juz przewaznie maja jakies hipoteki
@katuluu: w interesie społeczeństwa jest wspieranie wielu rzeczy - ale na pewno jedną z nich jest dzietność - dlatego też rodziny mają rozmaite ulgi i dodatki. Wydaje mi się, że żeby młodzi ludzie mogli zakładać rodziny to potrzebne jest im do tego mieszkanie. Możesz więc o tym myśleć jak o wsparciu powstania nowych rodzin.
Choć sam jestem przeciwny tego typu programom i nie wydaje mi się, żeby problemy mieszkaniowe miały jakiś
@BurzaGrzybStrusJaja

Alez maja. Sami stoimy przed decyzja o poszerzeniu rodziny, ale do tego potrzebne wieksze mieszkanie.

Zrzucanie sie w podatkach na raty dla singli, ktorzy BYC MOZE zaloza kiedys rodzine jest z punktu widzenia spoleczenstwa ktore sie do tego doklada absurdalne.

My na przyklad nie lapiemy sie do programu bo mieliamy kiedys kawalerke xD

Oskarek natomiast sie lapie, chociaz byc moze mieszka juz w mieszkaniu starego. I ja miedzy innymi sie na
@Kiedysbedeczerwonka: dopiero czytałem jak to on nie weźmie ten super korzystny kredyt i ze mnie niby na niego dopa boli. Widzę że sytuacja się odwróciła i jednak po raz kolejny spadkowiec policzyl kase ktorej nie ma. Kredyt się bierze jak go potrzebujesz i masz możliwość i upatrzone lokum a nie kiedyś bo być może coś tam obniży o 1200 zl odsetki pf.
weźmie ten super korzystny kredyt


@Reanef: jedynie co on może wziąć to rozpęd pod baranka. To jest naprawdę żałosne, jak ich nie stać nawet na kredyt 2%. Ja bym im wprowadził przymusowy drugi etat, w piekarni np od 2:00 niech piecze bułki, a 10:00 do korpo niech wchodzi z uśmiechem promować ciekawe akcje, które organizuje jego korpo i wymądrzać się w kuchni przy coffe machine, jak to on nie inwestuje.

Chciałbym
@katuluu czytasz jakieś głupoty od naganiaczy i Ci żyłka pęka. Oskarek nie kupi sobie mieszkania bo żadne mieszkanie do 700k go nie będzie interesować - szczególnie jeśli obecnie mieszka w mieszkaniu sponsorowanym przez tatusia. Windować cen też nikt Ci nie będzie bo popyt na ten kredyt rzędu 10 tysięcy w tym roku to jest żart - szczególnie jeśli porównamy to z rokiem 2021, kiedy nowych kredytów rozdano 270 tysięcy.
Cenę mieszkań windowali
@BurzaGrzybStrusJaja: Mnie tylko śmieszy, że kryterium przyznania kredytu 2% jest to, czy nigdy nie posiadałeś mieszkania czy nie.

W ten oto sposób para, która po studiach weszła w posiadanie jakieś małej kawalerki np. 35 m2 i dzisiaj chciałaby powiększyć rodzinę dopłaty nie dostanie. Ale już ktoś w analogicznej sytuacji, kto żył w mieszkaniu należącym do rodziców, taką dopłatę dostanie.
@katuluu: nie jestem ani konkubwentem, ani oskarkiem (a raczej dowrotnie) i mam zamiar brac ten kredyt po same kule i splacic go w kilka lat - bez tez bym dal rade, i w obecnym momencie tez bym dostal kreche wieksza niz potrzebuje, ale:
- kasa wydana teraz vs czekanie z inflacja - profit
- zbuduje wszystko w kilka mc - rok (licze, ze dostep do ekip bedzie na wysokim poziomie +
@techko

Sam bym sie zapakowal na twoim miejscu po same kule.

Problem w tym, ze jest to idiotyczne ze bedziemy sie na Ciebie zrzucac, a my planujacy poszerzenie rodziny jestesmy z programu wykluczeni przez co prawdopodobnie pozostanieny 2 plus 1
@techko: Tak, dla mnie jest problemem to, że będę dokładał do Twojej miniratki (żeby nie było - to nic personalnego!), chociaż jesteś w stanie sam to spłacić (skoro zamierzasz spłacić kredyt w 5 lat). W sumie druga część zdania nie ma żadnego znaczenia, choć skoro moje pieniądze już muszą zostać rozdane, to wolałbym, żeby trafiły do tych, którzy faktycznie są w potrzebie.
Generalnie to program przede wszystkim bedzie wspieral singli, ktorzy jeszcze nie maja mieszkania i byc moze nawet nie planuja zalozenia rodziny.


@katuluu: być może, a być może są na tyle rozsądni, że najpierw chcą sobie zapewnić własne miejsce do życia, a potem założą rodzinę? To samo przecież tyczy się konkubinatów. Szczególnie w momencie, w którym masa związków się nie formalizuje.