Wpis z mikrobloga

Auto nie chce odpalić i nie jestem pewny czy to akumulator.

Już tydzień temu miałem taką sytuację, męczyłem samochód 5-10 minut aż w końcu odpalił. Po czym magicznie wszystko zaczęło działać i nie mam na myśli tego, że się gdzieś przejechałem, podładowałem akumulator w czasie jazdy itd. Zwyczajnie od razu zgasiłem auto i potem już za każdym razem odpalał bez zająknięcia. Dlatego wydaje mi się, że to nie kwestia słabego akumulatora ale może i takie objawy może dawać padający aku?

A no i auto nie wydaje tych jakby to nazwać odgłosów uruchamiania silnika (xD) tylko te cykanie rozrusznika czy jak mu tam.

#auto #samochod #mechanikasamochodowa
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@amath: Też tak myślę, ale jeśli to będzie cokolwiek innego niż aku to będę miał mega dużo problemów to ogarnąć, auto stoi w garażu podziemnym.
  • Odpowiedz
  • 0
@amath: Kia Rio 2012 Benzyna

Ja zazwyczaj w weekendy jeżdżę, dłużej niż 2 tygodnie nigdy nie stoi, w dodatku zawsze w garażu. Ostatnio zrobiłem sporo kilometrów tydzień temu i znowu odstawiony do garażu, więc to nie jest tak, że stał w nocy na mrozie.
  • Odpowiedz
@Murasame: w miarę nowy samochód, bena w dodatku więc nie powinno być takich problemów, podskocz na kompa gdzieś, może jest jakieś info co go boli
  • Odpowiedz
@Murasame: Zwykle takie raz odpala raz nie to wina pompki paliwa. Szczególnie jeśli nie będzie żadnych błędów a masz układ paliwowy bez czujnika ciśnienia paliwa.
  • Odpowiedz
@Murasame: Słychać pompkę po przekręceniu kluczyka? (buczenie w okolicach tylnej kanapy) Silnik dużo bierze oleju? Podłączyć pod kompa a i nowe świece profilaktycznie mu niezaszkodzą
  • Odpowiedz
A no i auto nie wydaje tych jakby to nazwać odgłosów uruchamiania silnika (xD) tylko te cykanie rozrusznika czy jak mu tam


@Murasame: To będzie wina elektromagnesu rozrusznika najprawdopodobniej. Da się to wymienić, ale trzeba kilku kluczy i wejść pod auto, więc jak nie masz jak to jedź na warsztat elektromechaniczny, to ci może od ręki to zrobią. No i przy okazji warto wszystkie styki masy przeczyścić, bo może być
  • Odpowiedz
To będzie wina elektromagnesu rozrusznika najprawdopodobniej.


@neeet: skoro słyszy cykanie, to możliwe, że elektromagnes jednak działa. Wedlug mnie, rownie dobrze mogły być to szczotki rozrusznika. Moze się kończą, ułożyły sie niefortunnie, lub się zawiesiły i rozrusznik nie zakręcił. Gdyby takie coś zdarzyło ci sie jeszcze to spróbuj popukac w rozrusznik :)
  • Odpowiedz