Wpis z mikrobloga

Podsumujmy ten nowy PISowski pomysł:

1. Max kwota to 500k (singiel) lub 600k (małżeństwo), a max wkład własny to 200k.
2. Dopłata tylko do określonego oprocentowania - jak wywali stuuupki do góry to trochę smuteczek, bo trzeba dopłacać różnicę z własnej kieszeni - informacja niewygodna dla pastyowujkufoliarzy xD
3. Tylko 10k kredytów na cały 2023 rok - kolejna informacja niewygodna, bo miała być już rakieta do góry.
4. Jeśli w okresie przysługiwania dopłat do rat kredytobiorca sprzeda mieszkanie, wynajmie je innej osobie lub kupi inną nieruchomość, utraci prawo do dopłat, a uzyskane po tym terminie wsparcie będzie musiał zwrócić. - kolejna niewygodna informacja, pastaowujkufoliarzu nawija makaron na uszy, że tam nic nie trza będzie zwracać - tak tak, tak będzie, dobry PIS da xD

Bardzo fajny program Pan PIS - taki w sam raz, żeby się pochwalić w telewizorze przed swoim elektoratem, jak to PIS dba o młodych i im pomaga ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Całość: https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/kredyt-2-proc-z-doplata-panstwa-jest-projekt-ustawy/3deyzpy

#nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny #bekazpisu
  • 21
@WaveCreator: szczerze, to patrząc na "sukcesy" PISu nie zdziwiłoby mnie to ani trochę.

Powspominajmy:
- covid - lockdowny, zamykanie i pałowanie ludzi, przemilczane dodatki covidowe dla lekarzy (lekarze to tak się obłowili podczas covida, że szkoda gadać), a rezultat, to największa ilość nadmiarowych zgonów w Europie
- nowy ład - katastrofalna reforma podatkowa
- brak pieniędzy z KPO, co nie przeszkadzało PISowi chwalić się swoimi gigantycznymi sukcesami negocjacyjnymi xd Ta strona
- Polskie auto elektryczne, Polskie szwalnie, centralny port komunikacyjny i inne projekty - klapa


Izera była zaprezentowana w zeszłym miesiącu, więc czemu klapa? i co ten samochód ma w ogóle wspólnego z PiSem? a może Cię boli, że w Polsce chcą robić swoje samochody? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
CPK - rozwiń
inne projekty - tzn. Baltic Pipe, Via Baltica, tworzenie programów energetyki jądrowej to klapa rozumiem?

ja sam
uzyskane po tym terminie wsparcie będzie musiał zwrócić. - kolejna niewygodna informacja, pastaowujkufoliarzu nawija makaron na uszy, że tam nic nie trza będzie zwracać - tak tak, tak będzie, d


@WaveCreator: i powiedzą, że Polacy nie chcą korzystać z ich programów, a oni takie dobre stworzyli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PanMihau
Wzrost raty RACZEJ nie będzie problemem bo zakładają stałe oprocentowanie na 10 lat i raty malejące kapitałowo-odsetkowe więc po tych 10 latach powinines spłacić już na tyle dużo kapitału żeby to zamortyzować. No chyba że stopy wywalą wtedy w kosmos ale to jest ryzykowne i przy zwykłym kredycie gdzie spłacasz początkowo głównie odsetki.
Bardziej mnie zastanawia to założenie że średnia marzą wyniesie 0.9% - są takie oferty w ogóle na rynku?
2. Dopłata tylko do określonego oprocentowania - jak wywali stuuupki do góry to trochę smuteczek, bo trzeba dopłacać różnicę z własnej kieszeni -


@haha123: elo mam pytanie gdzie to jest w projekcie ustawy, bo tego tam nie widziałem a to już drugi post który widzę tutaj z taką informacją. Teraz nie wiem czy tego tam nie ma czy mi umknęło
Przecież to jest na starcie upośledzone. Co jeśli mam 300-500k i chcę dobrać tylko 200k kredytu dla młodych? W takiej sytuacji i tak muszę obniżyć wkład własny, ale czy mogę zaraz po tym jak rozpocznę spłatę kredytu przeprowadzić nadpłatę?


@young_fifi: serio to jest dla ciebie problem? Przy 2% oprocentowaniu kredytu + marża bardziej opłaca się wrzucić kasę na lokatę 8% niż nadpłacać kredyt.
@konrado12: tak, masz racje, ale kiedyś ten kredyt trzeba będzie spłacić :) nie wszyscy chcą mieć go na głowie przez 20 lat.
To podłączam się do pytań:
1. do jakiej wartości stop procentowych będzie dopłata?
2. Czy można będzie nadpłacać ten kredyt ? I po jakim czasie ?
@Visinepl: Ja od siebie dodam też kilka pytań:
- wynajem takiego mieszkania będzie możliwy?
- po jakim czasie będę mógł sprzedać takie mieszkanie bez konieczności zwracania dopłaty?