Wpis z mikrobloga

wszystkie białe smarty z apc miały sinusoidę. od 1000 do 3200 z z tych które miałem w swoich łapkach każdy


@houk: @wypokowy_expert a wiesz czemu miały sinusoidę? Nie dlatego, że ją ładnie i skrupulatnie "produkowały" - ta ładna sinusoida to po prostu efekt uboczny ;)


Tam nadal siedzi stado mosfetów w mostku H, które taktują z DC uzwojenia wielkiego blaszanego transformatora 50/60Hz - on (choćby ze względu na "bezwładność magnetyczną" rdzenia
Pobierz hrumque - >wszystkie białe smarty z apc miały sinusoidę. od 1000 do 3200 z z tych któ...
źródło: 1.fJZ0sLa60H9CGRJ6AJk9utAT1nvAk9i9xRPUd8gb0g
@Jarek_P: tego sie nie lutuje, to sie zgrzewa ;) (i często taki zgrzew może być solidniejszy niż lutowanie, no ale jak jest solidnie wykonany, a nie na szybkości)
@hrumque: Ja wypowiadam się tylko o białych sprzed 10 i więcej lat. Warto kupić używany tym bardziej ze są za grosze a są pancerne i służą latami :D Sam używam jednego co ma 26 i drugiego 19 letniego. Dzięki za wyjaśnienie jak uzyskiwana jest sinusoida.
Jedyne co trzeba poprawiać w starych smartach to układ pomiaru napięcia ładowania. Z czasem zaczyna zawyżać napięcie ale jest na to prosta rada dostępna w necie
@houk niestety z tymi starymi upsami to bardzo zależy na co trafisz, gdzie i ja pracował. jak robił w okolicy gdzie ciągle włączało mu się podbijanie/pomniejszanie napięcia sieci lub mikro zaniki, i ciągle klikał przekaźnikami - to spora szansa ( a to znów zależy od charakterystyki obciążenia, z jakim pracował) że styki są nadpalone, przekaźniki klikają ale nie łapią itp.
Naprawiałem się już takich - niby działa, niby na Aku się przełącza
wszystkie białe smarty z apc miały sinusoidę.


@houk: nie wszystkie https://allegro.pl/oferta/ups-apc-smart-su420inet-monitoring-nowe-aku-1155-13156457725 jak znalazłem pdfa to najmniejszy miał 450VA
Tak przeglądając allegro mam wrażenie, że tam tylko jedna firma upsy sprzedaje. A jak coś się pojawi to zaraz to kupują. O znalazłem jednego racka bez aku za 150zł. W końcu muszę sprawdzić ile na serio ten mój kocioł żre prądu. Zasadniczo tylko natężenie potrzebne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hrumque: głupim pomysłem jest zapakowanie do upsa pakietu li-ion po skorygowaniu napięcia ładowania oczywiście?


kiepskim bo ciężko dopasować napięcie pracy, ani 3S ani 4S nie pasuje za bardzo. za to lifepo4 nadają się dużo lepiej. Oczywiście balansowanie ogniw do tego itd