Wpis z mikrobloga

Kolega agent z Krakowa już zaczyna ostro naganiać.


@malachite: ale chyba taki intelektualista jak Ty nie da się nagonić i zrobi przeciwnie prawda? Na złość Kromce nie kupisz mieszkania przez najbliższe 3 lata. Zrób mu na złość i wynajmuj dalej, tylko tak uzdrowisz branżę.
  • Odpowiedz
@malachite: też mogłem poczekać z pierwszym mieszkaniem na ten kredyt, gdybym tylko wiedział. Na moje nieszczęście kupiłem pierwsze mieszkanie 10 lat temu, jeszcze jako student z UoP jak głupiec poszedłem po kredyt :( Żałuję, teraz mógłbym kupić na kredo 2%
  • Odpowiedz
  • 6
@malachite: ja takich jednoznacznych postów pisac się boje :D Mogę mówić o swoich odczuciach, doświadczeniu i przemyśleniach - ale jednoznacznie naganiać w jedną czy drugą stronę bym sie nie odważył.

Inna sprawa że wielu agentów zaczeło dawac porady inwestycjne "INWESTYCJA W NIERUCHOMOŚCI TO NAJLEPSZA INWESTYCJA" nie wiedzac ze łamią w ten sposób prawo, nie mają uprawnień do doradzania w inwestycjach ;)
  • Odpowiedz
to Ty też pośrednikiem jesteś? xD


@malachite: tak, jestem sprzedawcą u dewelopera. Na wykopie naganiam na zakupy, wrzucając linki do inwestycji, potem zaczepiam na priv i proponuję cenę. Tak działa ten rynek.

Cały czas straszę, że będzie rosło, póki co się udaje, miesięcznie nie narzekam, 4k wyciągam lekko. Można za to fajnie żyć.

Mieszkania sprzedaję w kawiarni, podpisuję cyrograf, żeby mnie nie wycyckali, potem spacerem idziemy specjalnie naookoło obok wszystkich usług,
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz:

aha.... czyli jest napisane WPROST, ze cene jest niezalezna od "gruntow, robocizny, materialow itp itd" tylko dewelopery wiedza, ze ludzie maja hajs, to kreca srube.... a ponad rok temu jak stopy byly na 0% to codiznnie czytalem, ze ceny musza rosnac, bo grunty, bo materialy, bo robocizna.... i przyszla inflacja 20% i juz nie sa problemem materialy i robocizna, tylko "problemem" jest wiedza, ze bedzie doplyw hajsu..... :)
  • Odpowiedz